Menu

Matrix 4: je možný návrat Keanu Reevese? První detaily zápletky jsou záhadou

02.09.2021 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Matrix 4: je možný návrat Keanu Reevese? První detaily zápletky jsou záhadou

Matrix 4: je možný návrat Keanu Reevese? První detaily zápletky jsou záhadou | foto: Samuel Regan-Asante/Unsplash

Keanu Reeves se ve filmu Matrix 4 vrací. Pro fanoušky to může znít jako skvělá zpráva, ale po konci třetího dílu série Matrix je to z hlediska obsahu trochu přitažené. Předběžný trailer na CinemaConu naznačuje, jak akční trhák svou hvězdu ospravedlní.

Je to už dávno, ale ti, kdo tehdy chodili do kina, si jistě vzpomenou: "Matrix" byl v roce 1999 skutečnou senzací. Mistrovské dílo s Keanu Reevesem v hlavní roli kombinuje krkolomné bojové scény a dechberoucí přestřelky s filozofickou zápletkou o vnímání, důvěře a "smyslu života". Ani jedno z pokračování nedokázalo s prvním dílem držet krok. Přesto milovníci filmu netrpělivě očekávají ohlášený čtvrtý díl, který by se měl objevit v kinech 23. prosince 2021.

Keanu Reeves se v něm vrátí – a každý, kdo si pamatuje konec předchozího Matrixu Revolutions, ví, jak těžké bude to vysvětlit. Naštěstí byl fanouškům na CinemaConu 2021 představen první trailer k filmu, který prozatím nebyl zveřejněn na internet. Na veřejnost ale unikl jeho popis s náznakem, o čem film bude. Jediný problém je v tom, že vzhledem k tomuto popisu je vše mnohem složitější.

Neo nepoznává Trinity?

matrix4

Svého času byl Matrix sci-fi akčním trhákem, který lidskou realitu vykreslil jako iluzi řízenou stroji. | Zdroj: ParallelVision/Pixabay

Server Deadline shrnul obsah traileru ze CinemaConu ve svém příspěvku "‘Matrix 4′ Trailer & Title Unveiled During Warner Bros’ CinemaCon Reel". Podle traileru uvidíme Keanu Reevese jako Nea, neboli Thomase Andersona, ve futuristickém San Franciscu. Zřejmě se ve svém světě cítí "bláznivě" a nepohodlně, a tak jde k terapeutovi, kterého hraje Neil Patrick Harris, a ten mu dá modré pilulky. V kavárně se Neo setkává také s Trinity, kterou opět ztělesňuje herečka Carrie-Anne Moss. Zdá se, že se už neznají, až se Trinity najednou zeptá: "Už jsme se někdy potkali?"

Pak se objeví herec Yahya Abdul-Mateen II v roli mladého Morfea (dříve Laurence Fishburne), dá Neovi červenou pilulku a řekne mu, že je "čas létat". Následují rychlé střihy, které ukazují veškerou akci, kterou lze od Matrixu 4 očekávat: divoké přestřelky, velké kaskadérské kousky, kopy a údery v extrémní rychlosti.

Nový název: "The Matrix: Resurrections"

Co ale tento trailer znamená? Obsah filmu Matrix 4, který má nyní i správný název a bude se jmenovat "The Matrix: Resurrections" (Vzkříšení), zůstával dlouho nejasný, ale nyní už můžeme spekulovat: jsou nyní Neo a Trinity po smrtících událostech předchozího dílu uvězněni v novém Matrixu? Nebo byla domnělá realita původní trilogie už také jen další úrovní Matrixu?

Každopádně je jasné, že to přímo souvisí se světem vytvořeným stroji, jehož součástí může být opět Keanu Reeves. Jak přesně to bude vysvětleno, se ale možná dozvíme až v kině – nebo ve chvíli, kdy bude široké veřejnosti dostupný oficiální trailer filmu.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.