Menu
CHIP Speedtest

Naděje pro Huawei: návrat služeb Googlu může nastat už v tomto roce

05.11.2019 12:00 | Jiří Palyza
Naděje pro Huawei: návrat služeb Googlu může nastat už v tomto roce

V současnosti přichází na trh nové telefony Huawei i bez služeb Googlu. Otevírají se však nová jednání mezi Čínou a USA, a dokonce je naděje na uvolnění prvních licencí pro americké společnosti.

To by brzy mohlo vrátit populární aplikace Googlu na čínské smartphony. Obchodní jednání mezi Čínou a USA jdou dobře. Jsou rozděleny do několika fází a fáze 1 se už blíží ke konci.
Wilbur Ross, zástupce americké vlády, chce už tento měsíc první fázi jednání uzavřít s cílem objasnění obchodního sporu. Pro Huawei to může znamenat, že už brzy opět obdrží první licence od amerických výrobců.

Vrátí se služby Google na smartphony Huawei ještě tento rok?

huaweicomeback1

Vlajková loď firmy Huawei, smartphone P30 Pro, je v obchodech k dispozici se službami Googlu.

Huawei stále zůstává na černé listině. Přesto by americké licence mohly pomoci zajistit, aby nadále vše běželo normálně. Má se na mysli bezproblémové obnovení spolupráce s Googlem.

Ovšemže budou licence předem kontrolovány, aby se předešlo bezpečnostním rizikům. Smartphony by tím ale neměly být nijak ovlivněny.

Snad bude tedy spolupráce mezi Huawei a Googlem obnovena ještě v roce 2019. A možná ještě do konce letošního roku uvidíme Google aplikace na nových zařízeních s logem Huawei.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení