Menu

Nová kapesní herní konzole od Sony by se měla objevit ještě letos: umožní vzdálené hraní

13.04.2023 09:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Nová kapesní herní konzole od Sony by se měla objevit ještě letos: umožní vzdálené hraní

Nová kapesní herní konzole od Sony by se měla objevit ještě letos: umožní vzdálené hraní | foto: Aleks Dorohovich/Unsplash

Podle nejnovějších informací od Sony se velmi intenzivně pracuje na novém PlayStation handheldu. Další generace herní konzole do ruky se plánuje na letošní listopad.

Kolem PlayStation bylo v posledních měsících docela rušno. Médii proběhla spousta zaručených zpráv a úniků, například o připravovaném modelu PS5 s odpojitelnou diskovou jednotkou, nebo o PlayStation Showcase, který se údajně bude vysílat před Summer Game Festem, jehož začátek je naplánován na 8. června.

V současnosti se také hovoří o vydání PlayStation 5 Pro, který by měl přijít v roce 2024. Nejzajímavější únik se ale momentálně týká nové kapesní herní konzole PlayStation, která se zaměří na streamování z cloudu.

Jako první s touto zaručenou zprávou přišel známý tipař Jeff Grub ze serveru Giant Bomb. Tom Henderson z Insider Gaming potvrdil, že připravovaný handheld má kódové označení "Q Lite". Hry pro PlayStation 5 by měl umět spouštět prostřednictvím funkce Remote Play.

Očekává se, že kapesní počítač pro hraní bude uvolněn dříve než PS5 Pro, ale až po novém modelu PS5 s odpojitelným diskem.

Uvede Sony nový handheld na trh už v listopadu?

Na nové kapesní herní konzoli Sony PlayStation bude možné vzdálené spouštění a hraní her pro PlayStation. | Zdroj: YouTube/PlayStation, "PS Remote Play | PS5"

Podle názoru tipaře Hendersona by měl být nový handheld Sony PlayStation na trh uveden v listopadu 2023. Jiní zasvěcenci ale hovoří až o roce 2024. Plán uvedení už letos v listopadu zazněl v nedávném podcastu od Iron Lords:

"Nový handheld bude vydán mezi PS5 Pro, jehož uvedení v současnosti vypadá na konec roku 2024, a novým PS5 s odpojitelným diskem, který by se měl objevit do konce letošního roku. Mnoho lidí říkalo, že to bude v roce 2024, ale v tuto chvíli to vypadá na listopad."

Zdroj: Insider Gaming

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení