Menu
CHIP Speedtest

Odložené přístroje mohou být ještě užitečné

03.01.2012 14:51 | Redakce Chip + Přidat komentář
Odložené přístroje mohou být ještě užitečné
Stačí jen pájka a trocha nadšení, a ze starého a odloženého hardwaru můžete sestavit zajímavé funkční přístroje. Navíc u toho můžete dát průchod svým kutilským schopnostem.

Spousta starého elektronického harampádí čeká jen na to, až mu dáte druhou šanci. Ještě že si technici Chipu rádi hrají s pájkou.

 

Výrobci a prodejci hardwaru nás neustále lákají k nákupu nových a nových produktů. Většinou je ani nepotřebujeme, protože staré přístroje stále fungují. Funkční zařízení tak většinou končí někde v krabici či v šuplíku, ze kterého se dostanou, jen když se nově pořízený přístroj rozbije a my nutně potřebujeme náhradu. Většina z nich však časem stejně skončí ve sběrném dvoře, tak proč si s nimi předtím trochu nepohrát? Z mobilního telefonu se dá udělat praktický dálkový spínač, ze staré nabíječky nabíječka univerzální, nepotřebný router můžete přeměnit ve funkční repeater, který zajistí pokrytí Wi-Fi signálem i na půdě nebo v garáži. Naše tipy nevyžadují extrémní technickou zručnost, jen základy práce s pájkou a trochu trpělivosti.

 

Seznam návodů v článku:

Mobilní telefon jako internetové rádio

USB nabíječka ze starého napájecího adaptéru

NAS server ze starého počítače

Starý mobil jako dálkový spínač

3D fotografie pomocí starších kompaktů

Wi-Fi repeater ze starého routeru

Palubní počítač ze staršího nettopu

 

Podrobné postupy včetně obrazového průvodnce najdete v Chipu 2/2012.


Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení