Menu

Policie má zdarma nové Ferrari

26.07.2022 10:03 | Karel Dvořák + Přidat komentář
Policie má zdarma nové Ferrari

Policie má zdarma nové Ferrari | foto: Policie ČR

V případě, že budete hodně bohatí a dopustíte se nějaké závažné trestné činnosti, může soud krom trestu odnětí svobody i „přiklepnout“ váš majetek státu.

Z trestné činnosti

Majetek, který stát tímto způsobem získá, může dále využívat a není asi překvapením, že mu sem tam spadne do klína i nějaké to pěkné a drahé auto, třeba Ferrari. Teď co s tím, že? Buď je možné takové auto prodat, nebo se pro něj najde nějaké rozumné využití.

A tak se stalo, že Ferrari 458 Italia skončilo v rukou policie. U nás si státní složky nepotrpí na nějakou opulenci a luxus, jako třeba Dubaji, takže to bude pravděpodobně jediné Ferrari ve státních službách a zároveň to bude i nejrychlejší auto, které policie využívá.

Je to střela!

Je to vůz parametrů skutečně pozoruhodných. Pohání ho totiž osmiválec o výkonu 416 kW, kterého dosahuje při 9000 otáčkách za minutu. Hodnota točivého momentu je 540 Nm při 6000 otáčkách, takže jen tak něco tomuto žihadlu z roku 2011 asi neujede. Na stovku to zmákne za 3,4 sekundy a maximální rychlost je 325 km/h.

Ferrari F 142 – 458 Italia / Zdroj: Policie ČR

Ferrari F 142 – 458 Italia / Zdroj: Policie ČR

Auto policie dostala prakticky zdarma. Bylo nutné vůz oživit po letech uskladnění, což je docela náročná procedura a vyšlo to na 130 tisíc korun. Dále musel sporťák dostat polepy, majáky a další úpravy, což v nákladech znamená 340 tisíc korun, no a servis za letošní rok vyšel na lidových 25 tisíc.

K čemu PČR bude?

Jestli se ptáte, k čemu takové žihadlo policii bude, částečně pro propagaci a zviditelnění, třeba na tuningových srazech. Krom toho se zaměří i na ilegální závody, které někdy probíhají v ČR, případně přes naši zemi vede jejich trasa. Samozřejmě se nabízí i využití pro účely pronásledování skutečně rychlých aut a v neposlední řadě i pro urgentní převoz orgánů mezi nemocnicemi.

Bolestivá vzpomínka

Můžeme jen doufat, že krásné auto z Itálie dopadne lépe než BMW i8, které jeho řidič, údajně následkem mozkové příhody během řízení, poslal mimo vozovku a docela slušně „pocuchal“. Na místě spolujezdce tehdy seděl šéf hradního protokolu, blízký spolupracovník prezidenta a svezení v BMW mělo původně být patrně zpestření cesty prezidenta Miloše Zemana a jeho doprovodu na cestě po Jihomoravském kraji. Inu, zpestření to skutečně bylo, akorát jiné, než si zúčastnění představovali. 

Zdroj: Policie ČR

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Zmatek v redakci?

  Jak si vysvětlit, že článek dílem Auto-Moto a dílem bulvár skončil v Chipu? Jistě, ve Ferrari je také řídicí jednotka, ale přece jen …

  Reagovat na komentář

  Obávám se že není daleko doba

  kdy bude benzín zase na příděl jako za Kalouska a policajti budou chodit pěšky. Nebylo by lepší jim raději místo Ferrari obout sedmimílové boty??

  Reagovat na komentář

  Prostě ho ukradli majiteli co jiného nato říci. Už i policie KRADE.

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení