Menu

První úniky fotografií: jak bude vypadat nový Samsung S21

11.12.2020 09:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
První úniky fotografií: jak bude vypadat nový Samsung S21

První úniky fotografií: jak bude vypadat nový Samsung S21 | foto: Samsung

Samsung Galaxy S21 se má na trhu objevit v roce 2021. Přestože se lídr v oblasti mobilních telefonů doposud zdráhal poskytnout oficiální informace o zařízení, kolují už jisté spekulace. Fotografie nové řady smartphonů se nyní poprvé objevily na webu.

Řada Galaxy S od Samsungu je jednou z nejoblíbenějších sérií smartphonů na světě. Nástupce vrcholného modelu, i když ještě nebyl oficiálně oznámen, by měl být jen otázkou času.

Informace o Galaxy S21 samozřejmě kolovaly už dlouho před prvním oficiálním zveřejněním. Ale po uvolnění předchůdce Galaxy S20 na jaře tohoto roku a Note 20 už v síti kolují další upřesňující informace.

Samsung Galaxy S21 Ultra a S21+: jak vypadají nové smartphony

Poté, co na internetu kolovala řada zvěstí a renderovaných obrázků o nové řadě Samsung, nyní se poprvé objevily skutečné fotografie nových smartphonů. Youtuber Sakitech zveřejnil na svém kanálu krátké video, na kterém je vidět zadní strana Samsung Galaxy S21+ a S21 Ultra. Všiml si toho server 9to5Google.

Vypadá to, že Samsung použije tři objektivy fotoaparátu pro S21+ a dokonce čtyři pro S21 Ultra. Obě sestavy fotoaparátu jsou vybaveny LED bleskem.

Fotoaparát S21 Ultra má hlavní objektiv s rozlišením 108Mpx, 12Mpx objektiv s ultra širokoúhlým záběrem a dva 10Mpx objektivy se zoomem; jeden s desetinásobným a druhý s trojnásobným.

Fotoaparát S21+ je vybaven 12Mpx hlavním objektivem, 64Mpx teleobjektivem a 12Mpx ultra širokoúhlým objektivem. Stejné osazení lze očekávat i u levnějšího Galaxy S21.

| Zdroj: YouTube/Sakitech

Samsung Galaxy S21: v dodávce bude pravděpodobně chybět nabíjecí adaptér a sluchátka

To, co způsobilo v případě iPhonu 12 značný rozruch, bude podobné i v případě Samsungu Galaxy S21. Brazilský portál Tecnoblog informuje, že výrobce se velmi pravděpodobně rozhodl v balení nového špičkového smartphonu vynechat sluchátka a nabíjecí adaptér. V Brazílii už byly nové tři modely certifikovány podle dokumentu, ve kterém je výslovně uvedeno, že sluchátka a nabíječky nebudou s novými smartphony dodávány. Pokud je už zákazníci nebudou mít z předchozích modelů, musí je dokoupit samostatně.

Podobně jako u Apple mohou být důvody ve snižování výrobních nákladů a produkce elektronického odpadu. Samsung ale tyto spekulace prozatím nepotvrdil. Pokud by se k tomuto kroku nakonec rozhodl, mnoho dalších výrobců bude jistě příklad Apple a Samsungu v následujících měsících a letech následovat.

Galaxy S21: specifikace všech modelů zřejmě už unikly

Známý informovaný zdroj Max Weinbach publikoval článek na serveru Android Police, jehož obsahem bylo odhalení specifikací tří připravovaných modelů. Velmi podrobně popisuje, co lze od nových modelů očekávat z hlediska softwaru i hardwaru, od velikosti přes typ SoC, fotoaparáty a kapacitu akumulátoru, až po barevné varianty. Samsung zjevně opět pracuje na třech variantách modelu: Galaxy S21, S21 Plus a S21 Ultra. Jak by se podle informací Maxe Weinbacha měly smartphony lišit, uvádíme v následující tabulce.

Galaxy S21 Galaxy S21+ Galaxy S21 Ultra
Displej 6,2", FHD+, LTPS, 120 Hz 6,7", FHD+, LTPS, 120 Hz 6,8", WQHD+, LTPO, adaptivní 1-120 Hz
Software One UI 3.31, založený na Androidu 11 One UI 3.31, založený na Androidu 11 One UI 3.31, založený na Androidu 11
CPU Snapdragon 875 nebo Exynos 2100 (podle regionu) Snapdragon 875 nebo Exynos 2100 (podle regionu) Snapdragon 875 nebo Exynos 2100 (podle regionu)
Akumulátor 4000 mAh 4800 mAh 5000 mAh
Fotoaparát Ultra širokoúhlý objektiv 12 Mpx, hlavní objektiv 12 Mpx, přibližovací objektiv 64Mpx Ultra širokoúhlý objektiv 12 Mpx, hlavní objektiv 12 Mpx, přibližovací objektiv 64Mpx Ultra širokoúhlý objektiv 12 Mpx, hlavní objektiv 108 Mpx se senzorem druhé generace, objektiv s trojnásobným zoomem 10 MPx, objektiv s desetinásobným zoomem 10 MPx
Konektivita 5 G, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1 5 G, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1 5 G, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1
Barvy fialová, růžová, šedá, bílá stříbrná, černá, fialová černá a stříbrná

Na první pohled nejde o žádné velké překvapení. S úhlopříčkou 6,8" bude S21 Ultra o něco menší než Galaxy S21 Ultra (6,9"). Standardní a Plus modely budou pravděpodobně stejně veliké, jako jejich předchůdci. Malé změny nastávají také v oblasti akumulátorů. Model Plus má o 300 mAh výkonnější akumulátor než předchozí model, u ostatních dvou zařízení zůstává vše jako obvykle.

Také lze očekávat u všech tří modelů displej s frekvencí 120 Hz a jako předinstalovaný operační systém Android 11. Kromě toho Samsung velmi pravděpodobně znovu použije pro evropský trh svůj vlastní čip Exynos SoC, zatímco čip Snapdragon od Qualcommu bude osazen v zařízeních pro ostatní regiony. Zajímavá je sestava fotoaparátu u Galaxy S21 Ultra: hlavní fotoaparát by měl být vybaven senzorem s rozlišením 108 Mpx, širokoúhlým objektivem 12 Mpx a dvěma přibližovacími objektivy. Všechny fotoaparáty nových modelů by měly podporovat záznam videa v kvalitě 4K a frekvenci 60 fps. Měla by být i možnost snímání v 8K s frekvencí 30 fps.

Galaxy S21: termín uvedení a ceny

Odhadovat termín uvedení nových smartphonů Galaxy by loni bylo snadné. Letos ovšem všechny plány narušila omezení souvisejíci s protikovidovými opatřeními. Za normální situace by se nová zařízení Galaxy uváděla v prvním kvartálu nového roku a o něco později by byla dostupná na trhu. Časový rámec uvedení Galaxy S21 je pravděpodobně v průběhu února nebo března 2021.

V poslední době se však stále častěji objevovaly spekulace, že koncern představí S21 v lednu. Insider Jon Prosser očekává datum oznámení nového modelu 14. ledna 2021. V tento den by také měly začít předobjednávky a o něco později, 29. ledna 2021, by smartphony měly být dostupné zákazníkům. Samsung se k těmto informacím prozatím nevyjádřil.

Nejistá je také cena. Ačkoliv dva přímí předchůdci začínali na cenové hladině 20 000 Kč, může i zde zasáhnout krize, související s protiepidemickými opatřeními. Vzhledem k tomu, že některé výrobní postupy je mnohem těžší implementovat a chybí komponenty, mohl by Samsung cenu navýšit.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení