Menu

Samsung až na druhém místě: které jsou nejoblíbenější smartphony v roce 2020

12.10.2020 17:40 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Samsung až na druhém místě: které jsou nejoblíbenější smartphony v roce 2020

Samsung až na druhém místě: které jsou nejoblíbenější smartphony v roce 2020 | foto: Foter.com

iPhone XR byl nejprodávanějším smartphonem v loňském roce. Ačkoliv lídrem v segmentu mobilních telefonů je stále Samsung, i letos má nejoblíbenější smartphone logo Apple.

Za rok 2019 byl nejprodávanějším smartphonem iPhone X. Samsung se musel spokojit s druhým místem, které obsadil Samsung Galaxy A10 s tržním podílem 2,6 %.

Společnost Omdia, která se specializuje na analýzy trhu, zveřejnila aktuální údaje za rok 2020. Podle nejnovějších informací si vedoucí pozici může Apple udržet i letos. S celkovým počtem 37,7 milionu prodaných kusů byl iPhone 11 nejoblíbenějším smartphonem v první polovině roku 2020.

Ředitel výzkumu prodejních čísel smartphonů ve společnosti Omdia vidí úspěch iPhonu v obchodní strategii Applu. Podle jeho názoru se koncern více soustředí na jednotlivá zařízení. Ve srovnání s konkurencí přináší americká společnost na trh podstatně méně typů produktů. Oproti tomu Samsung sleduje strategii širokého portfolia modelů. Jeho špičková zařízení, jakým je například Galaxy S20 Ultra, se ale v Top 10 neumístila.

Top 10: Samsung zastoupen pouze jednou, dominuje Apple a Xiaomi

iphonebestseller1

Přehledná tabulka zobrazuje nejprodávanější smartphony v první polovině roku 2020. | Zdroj: compraracciones.com / Omdia

Samsung se letos dostal až na druhé místo. Není překvapením, že z jeho portfolia je to model Galaxy A51, který už byl na začátku roku označen za nejprodávanější smartphone pro Android. Levná střední kategorie Galaxy ale nedosahuje ani poloviny celkového počtu prodejů u Apple. U modelu A51 je to přibližně 11,4 milionů kusů.

Na třetí pozici prodejního žebříčku se umístil Xiaomi Redmi Note 8, kterého se prodalo 11 milionů.

Celkově se trh se smartphony vzpamatovává po více než dvacetiprocentním propadu, který prodělal v druhém čtvrtletí 2020. V celkových číslech se prodalo 294,7 milionů kusů ve srovnání s 370 miliony ve stejném období loni. U pěti největších výrobců zaznamenal největší propad Samsung (27,1 %).

V průběhu druhého kvartálu 2020 došlo také k významným změnám. Co se týče tržních podílů, je to poprvé, kdy se na globálním trhu Huawei vyrovnal Samsungu, oba s tržním podílem 20 %. Třetí je Apple se 14 %, po něm následuje Xiaomi s 10 % a pětici globálních lídrů uzavírá Oppo s 9 %.

mohlo by vás také zajímat: plány huawei bez androidu – jak bude pokračovat v roce 2021

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení