Menu

Sběrač dat Spotify? Proč aplikace jednoduše blokuje účty

19.07.2021 08:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Sběrač dat Spotify? Proč aplikace jednoduše blokuje účty

Sběrač dat Spotify? Proč aplikace jednoduše blokuje účty | foto: averie woodard/Unsplash

Společnost Spotify nedávno zablokovala mnoho uživatelských účtů. Důvodem jsou nahrávací aplikace, které lze použít ke stahování skladeb ze streamovací služby. Někteří uživatelé se nyní ptají, jaká další data Spotify analyzuje.

Ve službě Spotify můžete za měsíční poplatek poslouchat neomezené množství hudby, ale zdá se, že ani to některým posluchačům nestačí. Někteří z nich používají aplikaci Audials Music, pomocí které je možné hudbu nahrávat, a to dokonce i ve zrychleném režimu. Můžete tak stáhnout více skladeb za kratší dobu.

Společnost Spotify si toho ale všimla a podle informací od podpory Audials v důsledku této činnosti mnoho účtů zablokovala. Jak se ale streamovací služba o nezákonném jednání dozvěděla? Špehuje snad hudební aplikace své uživatele?

Spotify sleduje, které skladby uživatelé poslouchají a po jakou dobu. Tyto informace využívá k tomu, aby nabízela co nejlepší mixy a vhodné návrhy skladeb. Aplikace ale zároveň samozřejmě dokáže rozpoznat, zda jsou skladby přehrávány vyšší rychlostí. To nelze bez nahrávacího programu, který tak rychle odhalí nelegální uživatele.

"Společnost Spotify zjistila, že váš účet byl zapojen do neoprávněného používání služby Spotify, které porušuje její podmínky, včetně možného neoprávněného stahování," stojí v e-mailu, který provozovatel zaslal majitelům pozastavených účtů. Pokud uživatelé slíbí, že už nebude provádět další neoprávněné stahování, bude jeho blokace pravděpodobně zrušena a účet uvolněn.

Pro sběr informací využívá Spotify i Facebook

spotify

Pokud při přihlášení do Spotify přistupujete přes účet Facebooku, počítejte s tím, že i sociální síť bude shromažďovat a dále využívat data o vašem používání hudebního streamingu. | Zdroj: Photo Mix/Pixabay

Na blokaci účtů upozorňuje na své domovské stránce i samotná služba Audials; každý, kdo nahrává svou hudbu, by měl počítat s tím, že mu Spotify účet zablokuje. Může se to týkat i dalších nahrávacích programů.

Spousta dat se shromažďuje i propojením s Facebookem a Instagramem. I pokud používáte webovou aplikaci Spotify aniž byste se předtím přihlásili na domovskou stránku Facebooku, počítejte s tím, že se zobrazování reklam na různých zařízeních vzájemně přizpůsobuje.

Propojení s Facebookem lze deaktivovat, ale společnost na své domovské stránce zdůrazňuje: "Stále však budeme zpracovávat údaje, které jsou nezbytné k tomu, abyste se mohli nadále přihlašovat ke službě Spotify pomocí svého účtu na Facebooku." Vzhledem k tomu, že nelze přesně říci, o jaké údaje se jedná, musí uživatelé, kteří si to nepřejí, deaktivovat propojení mezi Facebookem a Spotify.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení