Menu

Steam nabízí Age of Empires IV úplně zdarma: má to ale jeden háček

26.08.2022 10:00 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Steam nabízí Age of Empires IV úplně zdarma: má to ale jeden háček

Steam nabízí Age of Empires IV úplně zdarma: má to ale jeden háček | foto: Relic Entertainment / Age of Empires IV press kit

Vzpomínáte na legendární strategickou hru Age of Empires? Ta letos oslavuje 25. výročí svého vydání v roce 1997 a proto se dostává ke slovu poslední vydaná epizoda z roku 2021. Age of Empires IV je totiž nyní na Steamu úplně zdarma. Máte-li zájem, rozhodně není nač čekat!

Age of Empires patří k otcům zakladatelům real-time strategických her. První díl této série vyšel již v roce 1997 a letos se mu tak poštěstilo oslavit 25. narozeniny. Při této příležitosti se mají fanoušci strategií na co těšit. Studio Relic Entertainment totiž oznámilo, že umožní zahrát si nejnovější díl série Age of Empires IV přes víkend úplně zdarma.

Jak získat Age of Empires IV zdarma

Jediné, co pro to musíte udělat, je otevřít obchod s hrami Steam, přihlásit se pod svým účtem, vstoupit na stránku s hrou a kliknout na “hrát”. Titul se následně stáhne do vašeho počítače a vy můžete až do neděle 23:59 nerušeně hrát.

Kdyby vás lákalo v budování jedné z osmi civilizací pokračovat i dále, můžete využít jedné ze slev. Přímo na Steamu je na základní hru 50 % sleva, vyjde na 24,99 eur (asi 615 korun). Digital Deluxe Edition pak stojí 34,99 eur (860 korun).

| Zdroj: Xbox / YouTube kanál

Pokud byste Age of Empires neznali, jedná se o moderní reinkarnaci původní real-time strategie z roku 1997. Vašim hlavním cílem bude chopit se jedné z osmi středověkých civilizací, vybudovat město, ale také armádu, abyste přežili případně nájezdy kočovníků a stěhování jiných civilizací.

Hrát můžete za Angličany, Číňany, Mongoly, Dillíský sultanát, Francouze, dynastii Abbásovců, Svatou říši římskou a Rusy. Ve speciální bezplatné aktualizaci, která by měla dorazit v říjnu tohoto roku, přibudou ještě dva národy: africké Mali a Osmanskou říši.

Zdroj: Steam, PC Gamer

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Zdar

  No nic.. poslední kapka od chipu. Nejdřív jsem si u vás blokl reklamy. Teď si vás bloknu úplně…

  Reagovat na komentář

  Jak se z Chipu stala žumpa.

  Kdysi uznávaný a můj oblíbený časopis je dnes jen hnijící skořápkou na úrovni bulvarnich plátků. Budiž vám země lehká. Doufám, že v další dekádě už nebudete prodlužovat svou agónii.

  Reagovat na komentář

  kdo to nedočetl háček je v tom že to je jen do neděle

  Reagovat na komentář

  Ulhany chip

  Po tomto nadpisu jsem vypnul zobrazovani clanku z Chipu. Delat z nas blbce pro par zobrazeni.

  Reagovat na komentář

  Háček?

  Kdepak je ten háček? Háček na přečtení mikročlánku se povedl. To byl asi účel titulku, že? Trapné. Na tento web už nejdu. Prísahám vačku. Větší sračka jak novinky

  Reagovat na komentář

  Zas sračka v titulku

  Ulhanej chip

  Reagovat na komentář

  Lépe bych to nedokázal říct. Přece se jim ale musí točit to počítadlo za shlédnutí. Co na tom, že lžou. Pokud bych četl jen nadpis, tak mám naprosto mylné informace. Naparil bych jim za to flastr, že by se z toho nevzpamatovali.

  Reagovat na komentář

  Potlesk

  Priblby matouci clanek ktery pulka lidi pochopi tak, ze to dostane zadarmo, prej ma to ale hacek. No hlavne ze je co cist a pres reklamy nedoctu ani odstavec.

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení