Menu
CHIP Speedtest

Test bezplatných bootdisků

16.06.2010 14:29 | Redakce Chip
Test bezplatných bootdisků
Ve chvíli, kdy s vámi odmítne váš počítač dál komunikovat, zbývá jediné řešení – speciální záchranné bootovací DVD. My jsme otestovali ta nejlepší.

Ve většině případů problémů s počítačem stačí uživateli použít běžné programy spouštěné v systému. Antiviry, nástroje na opravu systému, pomůcky pro obnovu dat, antimalware – to vše jsou programy, které stačí ve Windows spustit a čekat. Přesto existuje několik situací, kdy vám ani sebelepší nástroj pro Windows nepomůže.
Prvním a nejčastějším takovým problémem je agresivní malware, který nelze běžnými prostředky odstranit, v krajním případě pouze za cenu poškození operačního systému. Po zásahu klasického antiviru se zkrátka objeví modrá obrazovka a s ní končí i možnosti běžného programu pro Windows.
Druhým problémem bývají rootkity. Odhalit kvalitní rootkit je náročná práce i pro nástroje typu IceSword a pokusy o jeho detekci přímo z Windows jsou obvykle odsouzeny k nezdaru.

Řešením obou problémů může být bootovací záchranné CD (nebo DVD) - a my jsme pro vás otestovali ty nejlepší.

Článek najdete v Chipu 7/2010, který vychází 25. června.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání