Menu

V rámci nejnovější vlny propouštění Microsoft zruší tisíce pracovních míst

19.01.2023 09:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
V rámci nejnovější vlny propouštění Microsoft zruší tisíce pracovních míst

V rámci nejnovější vlny propouštění Microsoft zruší tisíce pracovních míst | foto: Turag Photography/Unsplash

Poté, co Microsoft už loni na podzim propustil stovky zaměstnanců, se nyní připravuje další velká vlna vyhazovů. Podle nejnovějších informací přijde o místo až 11 000 zaměstnanců.

Globální ekonomika zpomaluje a to se citelně dotýká i technologických firem. Podle nejnovějších informací se k radikálnímu zeštíhlení připravuje i Microsoft, který vše oficiálně ohlásí pravděpodobně v nejbližších několika dnech. Plánovaná vlna propouštění by se měla týkat přibližně pěti procent zaměstnanců, tedy 11 000. V současnosti Microsoft zaměstnává více než 220 000 lidí po celém světě a jeho tržní hodnota je přibližně 1,64 bilionů eur.

V příštím týdnů se také očekává zveřejnění hospodářských výsledků za poslední kvartál. Pozorovatelé z oboru předpokládají, že oznámení o propouštění přijde později, a to až poté, kdy Satya Nadella informuje investory o finančních výsledcích. To je plánováno na 24. ledna.

Plánované propouštění v Microsoftu: pracovní místa ruší i další technologické společnosti

V posledních týdnech docházelo k propouštění v řadě dalších velkých technologických společnostech. Amazon tento měsíc oznámil, že plánuje zrušit 18 000 pracovních míst. To představuje přibližně 6 % z celkového počtu zaměstnanců.

Firma Salesforce, poskytovatel cloudového softwaru, rovněž oznámila, že zruší 8000 pracovních míst, zatímco Meta snižuje počet svých zaměstnanců o 11 000.

Po převzetí Twitteru Elonem Muskem došlo i zde ke zrušení tisíců pozic. Výrobce počítačů HP propustil 6000 svých zaměstnanců.

Mnoho velkých technologických firem reaguje na známky globálního ekonomického zpomalení. Mnohé z nich přijaly velké množství zaměstnanců v průběhu covidové pandemie.

Zdroj: Sky News

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení