Menu

Vysokorychlostní LiFi systémy pro komerční účely

10.07.2019 07:47 | Milan Loucký + Přidat komentář
Vysokorychlostní LiFi systémy pro komerční účely

Vysokorychlostní LiFi systémy pro komerční účely | foto: CHIP

Světy osvětlení a telekomunikace se právě protnuly. Společnost Signify představila novou řadu LiFi systémů, která zahrnuje světově nejrychlejší a nejspolehlivější LiFi systémy dostupné na trhu.

signify-trulifi-infografika Řada pojmenovaná Trulifi využívá existující i budoucí mechanismy svítidel na profesionální úrovni. Namísto rádiových signálů (jako Wi-Fi, 4G/5G, Bluetooth atd.) využívá Trulifi světelných vln k zajištění vysoce spolehlivé a zabezpečené obousměrné komunikace. A to v rychlostech nesrovnatelně vyšších, než nabízejí bezdrátové technologie na většině běžných pracovišť. 

Trulifi využívá technologie optických vysílačů zabudovaných (i dodatečně) do Philips svítidel. To znamená, že zákazníci nemusí nahrazovat existující světelnou infrastrukturu k získání vysoce kvalitního osvětlení spojeného s bezdrátovým připojením.

Trulifi překonává neustále narůstající přetížení rádiového spektra a je perfektní pro oblasti, kde rádiové frekvence nefungují dobře nebo vůbec, nebo nejsou povoleny (viz příklady použití v sekci poznámky editorům).

Nová řada se skládá ze svítidel se systémem Trulifi umožňujících bezdrátové připojení v rychlostech až 150 Megabitů za vteřinu (Mbps) ve velkých prostorách, jako jsou zasedací místnosti nebo velké kanceláře. Uživatelská mobilita je pak zajištěna díky plynulému předávání signálu mezi jednotlivými svítidly. Tato rychlost pro porovnání stačí k spuštění 30 filmů v 1080p HDTV kvalitě najednou. Aby zařízení mohlo signál přijímat, stačí zapojit přístupový USB klíč do notebooku, který slouží jako přijímač a zároveň vysílá data zpět k svítidlům. 

Řada Trulifi taktéž zahrnuje fixní point-to-point systém, operující v rychlosti až 250 (Mbps), jež funguje jako bezdrátový kabel a ideálně se hodí k propojení několika zařízení.  Možným využitím tak může být propojování robotů nebo jiných přístrojů v prostředí se špatnou rádiovou frekvencí (RF) jako jsou továrny nebo nemocnice, nebo tam, kde RF komunikace nemusí být povolena, nebo v místech, kde je třeba rychle a bezpečně pracovat s velkými datovými soubory.  

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení