Menu

Z videa, ve kterém Will Smith pojídá špagety, se stal hit

02.04.2023 12:09 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Z videa, ve kterém Will Smith pojídá špagety, se stal hit

Z videa, ve kterém Will Smith pojídá špagety, se stal hit | foto: Midjourney (vygenerováno pomocí AI)

S umělou inteligencí může být legrace. O virální senzaci se postarala open source umělá inteligence ModelScope "text2video", když vytvořila video s Willem Smithem.

Umělá inteligence vyvolává obavy ze zkázy světa i z rušení pracovních míst. Ale může s ní být i legrace. Veselé video s Willem Smithem pojídajícím špagety vygenerovala umělá inteligence a stalo se na internetu hitem.

Minulý týden ho sdílel uživatel Redditu jménem "chaindrop". Rychle se rozšířilo na další sociální sítě a i do tisku. Například server Vice o něm uvedl, že video vás bude "strašit po zbytek života". Dvacetivteřinové němé video se skládá z deseti nezávisle generovaných dvousekundových segmentů poskládaných dohromady. Každý z nich ukazuje vygenerovaného Willa Smithe (v jednu chvíli dokonce dva Wily Smithe) z různých úhlů pohledu, jak hltavě pojídá špagety. Je to kompletně vytvořeno počítačem za podpory umělé inteligence.

Šlo konkrétně o open source nástroj s názvem ModelScope, který před několika týdny uvedla společnost DAMO Vision Intelligence Lab, výzkumná divize společnosti Alibaba. ModelScope je difuzní model "text2video", který byl vycvičen k vytváření nových videí na základě analýzy milionů obrázků a tisíců videí nashromážděných v datových sadách LAION5B, ImageNet a Webvid. Mezi ně patří i videa od Shutterstock, proto je na výstupu vodoznak "Shutterstock".

Vygenerování přitom není složité: stačí ModelScopu zadat podnět "Will Smith jí špagety" a vygenerujte video s 24 snímky za sekundu (FPS). Poté tvůrce použil interpolační nástroj Flowframes ke zvýšení FPS z 24 na 48 a následně video zpomalil na poloviční rychlost, aby bylo plynulejší. Nástrojů text2video je k dispozici víc.

Zdroj: Reddit

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  trapný virál

  co je na tom úžasného zaprvé je na první pohled vidět že je to nedokonale zpracované a zadruhé co je tak směšného na tom že by se filmová hvězda cpala jak nezřízený bezdomovec špagetami

  Reagovat na komentář

  rada fotím přírodu

  Rada radafot
  im jitka* zvoníck

  Reagovat na komentář

  rada fotím přírodu

  Rada radafot
  im jitka zvoníck

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení