Menu

Trump podepsal zákaz pro ZTE a Huawei

16.08.2018 11:46 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Trump podepsal zákaz pro ZTE a Huawei

Trump podepsal zákaz pro ZTE a Huawei | foto: CHIP

Americký prezident Donald Trump podepsal zákaz, podle kterého mají vládní úřady a vládní dodavatelé zakázáno z větší části používat technologie Huawei a ZTE.

Tento zákaz je součástí rozsáhlého zákona nazvaného Defense Authorization Act. Mnozí republikáni považují dva hlavní čínské výrobce telekomunikačních zařízení za hrozbu pro národní bezpečnost. Zákaz se týká i řady dalších čínských komunikačních společností a zákon vstoupí v platnost během příštích dvou let.

Zákaz zahrnuje použití komponent nebo služeb společností Huawei a ZTE, které jsou "podstatné" nebo "kritické" pro systém, v němž jsou používány. Některé komponenty od těchto firem jsou povolené, pokud ovšem neslouží k navigaci nebo prohlížení data. Zákon také instruuje několik vládních agentur, včetně úřadu FCC (Federal Communications Commission), jak finančně přispět podnikům, které budou muset v důsledku tohoto zákona změnit svou technologii.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení