Menu

Týden inovací 2018: Nejaktuálnější poznatky o AI

07.05.2018 10:47 | Josef Mika + Přidat komentář
Týden inovací 2018: Nejaktuálnější poznatky o AI

Týden inovací 2018: Nejaktuálnější poznatky o AI | foto: CHIP

Jak daleko lidstvo dospělo při zkoumání a vývoji umělé inteligence? Co všechno nám budoucnost přinese? Na co musíme připravit, jaké obtíže budeme řešit? Na tyto a řadu dalších otázek budou v průběhu mezinárodní konference Týdne inovací 2018 odpovídat světové kapacity oboru.

Umělá inteligence je trendem současnosti. Jen vloni v této oblasti vzniklo několik tisíc start-upů a investovalo se přes sedm miliard dolarů. Výjimečná koncentrace poznání z oblasti umělé inteligence se sejde v pondělí 14. května v pražském Foru Karlín na mezinárodní konferenci v rámci Týdne inovací 2018, kterou pořádá European Leadership and Academic Institute (ELAI). Přednášet a diskutovat budou světové osobnosti, které toho o zmíněné problematice v současnosti vědí zřejmě nejvíc.  

Podaří se dešifrovat kód mozku?

V panelu Umělá inteligence vystoupí například Igal Raichelgauz, ředitel izraelského startupu Cortica, který je světovým lídrem v technologiích umělé inteligence pro autonomní platformy. Dále Carlo Schmid, manažer významné švýcarské The Mindfire Foundation, která se pokouší sjednotit největší světové odborníky v tomto oboru a vyvinout skutečnou umělou inteligenci. Jejím cílem je mimo jiné dešifrovat kód mozku.  

V panelu Nové inovativní produkty a služby se představí Yishai Potack ze společnosti ReWalk Robotics. Díky jejímu exoskeletonu mohou lidé připoutaní na invalidní vozík opět stát a chodit. Diskutovat bude i Eliav Rodman z izraelské firmy OrCam Technologies, jejíž přelomové nositelné zařízení MyEye pro počítačové vidění umožňuje nevidomým rozeznávat tváře, objekty a nebo číst. Promluví také Ermi Van Oers z nizozemského projektu Living Lights, který stojí za revolučním způsobem výroby energie: svítící rostlinou, která pro tvorbu energie využívá fotosyntézu a další.

Jako speciální host v rámci diskusních panelů vystoupí v ČR vůbec poprvé Sophia, první robotka s občanstvím a pasem (Saúdské Arábie) a zároveň inovační šampion OSN. Vyvinula ji společnost Hanson Robotics, autorem návrhu je americký robotik David Hanson.  

Robot dirigent, Tesla X, virtuální realita

Na konferenci budou přednášet a diskutovat i přední zástupci tuzemské inovační scény, ať už v rámci panelu Lídři budoucnosti či panelu Inovativní Česká republika. Například Taťána le Moigne, ředitelka české a slovenské pobočky Google, nebo profesor Michal Pěchouček, zakladatel Centra umělé inteligence při ČVUT. 

Ve stejný den se rovněž ve Foru Karlín bude konat Inovační veletrh s odbornými semináři a prezentacemi špičkových inovací. Například světový robotický gigant ABB Robotics na veletrhu představí svého nejnovějšího robota Yumi, který je mimo jiné schopný dirigovat orchestr. K vidění budou i novinky z oblasti virtuální reality, k dispozici testovací jízdy v modelech S a X vozů značky Tesla ad.

Po celý týden bude na mnoha místech ČR probíhat více než stovka doprovodných událostí na podporu inovací, moderních technologií a umělé inteligence. Více na www.tydeninovaci2018.cz.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení