Menu

Ultralehký a odolný konvertibilní ultrabook

12.12.2012 14:20 | Redakce Chip + Přidat komentář
Ultralehký a odolný konvertibilní ultrabook

Ultralehký a odolný konvertibilní ultrabook | foto: CHIP

Společnost Panasonic uvede na trh odolný konvertibilní ultrabook Toughbook CF-AX2 s hmotností 1,15 kg a displejem, který lze otáčet v úhlu 360°. Novinka s 11,6“ displejem bude osazena operačním systémem Windows 8 Pro a bude stát cca 45 000 Kč bez DPH. Panasonic jej bude nabízet hlavně firemní klientele.

 

 

 

Nový Toughbook bude zajímavý především kombinací zvýšené odolnosti, nízké hmotnosti a robustního otočného závěsu displeje. Tento závěs umožňuje využívat Toughbook CF-AX2 jak jako klasický notebook, tak jako tablet. Podle výrobce váží standardní konfigurace ultrabooku 1,15 kg a na tloušťku má 18 mm. Ultrabook byl navržen tak, aby byl maximálně odolný vůči poškrábání, nárazům, pádům z výšky až 76 cm a aby odolal tlaku na displej o hodnotě až 100 kgf. Vícedotykový 11,6“ displej má klasické HD rozlišení (1366 x 768 bodů) a poměr stran 16:9, je navíc pokrytý speciální antireflexní vrstvou. Toughbook CF-AX2 tak obsahuje VGA a HDMI port, dva USB 3.0 porty i čtečku karet standardu SD-XC. Užitečný je 3G modem pro bezdrátový přístup k internetu prostřednictvím vysokorychlostních mobilních datových sítí.

Díky využití třetí generace CPU Intel Core i5-3427U vPro disponuje CF-AX2 dostatečným výpočetním výkonem pro řešení i náročných úloh. Použitý procesor je taktován na frekvenci 1,8 GHz. Ve standardním provedení mají uživatelé k dispozici operační paměť o velikosti 4 GB a SSD disk s kapacitou 128 GB. V ceně CF-AX2 je zahrnuta i technologie vPro.

Podle výrobce vydrží tento ultrabook až 8 hodin provozu na baterie (Mobile Mark 2007, 60cd/m2). Může být pro odvětví, ve kterých je vysoké zabezpečení a ochrana informací povinná, vybaven kontaktní čtečkou čipových karet, stejně jako technologií ochrany proti krádeži Intel Anti Theft a podporou vyhledávání odcizených zařízení.

Základní konfigurace Toughbooku CF-AX2 bude na evropském trhu dostupná od ledna 2013 za předpokládanou koncovou cenu 1800 EUR (tedy cca 45 000 Kč) bez DPH.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení