Menu

Univerzální zbraň mezi nástroji pro video chaty: Discord má vše

29.04.2020 15:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Univerzální zbraň mezi nástroji pro video chaty: Discord má vše

Univerzální zbraň mezi nástroji pro video chaty: Discord má vše | foto: CHIP

Pro video chat je možné si vybrat z bohaté nabídky nástrojů: Skype, Zoom, Teams, Hangouts. Pokud hledáte i dobré funkce zvukového a textového chatu, doporučujeme prozkoumat Discord.

Nástroj byl původně navržen pro hráče počítačových her, ale nabízí šikovné funkce pro všechny uživatele. Seznam nástrojů pro video chaty je poměrně dlouhý a neustále přibývají nové položky. Pro každé účely se dá najít vhodný program. Pro pokrytí různých požadavků ale nikdo nechce mít nainstalováno deset různých nástrojů. A právě v současnosti, kdy se spousta pracovních, ale i kamarádských meetingů realizuje online, je na mnoha místech zapotřebí všestranné řešení.

Pokud vás zajímá sofistikovaný nástroj, který dokáže zpracovat videochaty, ale i textové a zvukové zprávy, a je rozšiřitelný, měli byste se blíže podívat na Discord. Tento program byl původně vyvinut jako alternativa TeamSpeaku především pro hráče, nyní ale nabízí mnohem více. Discord není k dispozici pouze pro Windows a macOS, ale také pro mobilní platformy Android a iOS.

Stáhněte si alternativu k TeamSpeaku: Discord

discord-logo

Discord 04.2020

CHIP hodnotí Velmi dobrý

All-in-one software pro hlasový a textový chat má ambici konkurovat TeamSpeaku a Skypu. Je jednou z nejdůležitejších komunikačních platforem především pro hráče.

Stáhněte si
discordandroid-logo

Discord – Android App 17.1

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Aplikace pro Android je podobně jako TeamSpeak primárně určena především pro herní sektor.

Stáhněte si

 

Výhody:
umožňuje hladký přenos obrazu
dá se použít přímo v prohlížeči

Discord: skvělý chatovací nástroj se spoustou svobody

discord1

Video chat v Discordu je minimalistický.

Pokud chcete používat Discord pro komunikaci s přáteli nebo kolegy, můžete si vytvořit svůj vlastní server. Pak je možné komunikovat v uzavřeném prostředí. Komunita uživatelů Discordu je obrovská, takřka ke každému tématu už existují servery. Pokud se tedy nechcete starat o svůj vlastní, stačí se připojit k už existujícímu. Různé kanály umožňují odesílání textových zpráv a zvukových souborů, u desktopové verze nejsou problém ani GIFy, obrázky nebo soubory.

Videochat je minimalistický a orientovaný především na funkčnost. Různé "cool" nástroje, jako například tabule, nástěnky a podobně budete v Discordu hledat marně. Pokud zahájíte videochat prostřednictvím serveru, můžete se bavit s až 25 lidmi, stačí aktivovat zvuk a kameru. Soukromé konverzace probíhají prostřednictvím přímého chatu s ostatními uživateli. Co ale funguje perfektně je sdílení obrazovky a s ním související streamování.

Největší silou Discordu je jednoduchá personalizace. Pokud spustíte server, což vlastně není nic jiného, než chatovací místnost, můžete otevírat textové a zvukové kanály, přejmenovat je a upgradovat podle vlastních přání. S placeným prémiovým členstvím s názvem Funimation & Nitro dokonce můžete nahrávat své vlastní animované emodži, sdílet větší soubory a streamovat ve vysoké kvalitě. Předplatné stojí 9,99 USD/měsíčně.

Skutečný Skrytý šampion

Pokud je někde řeč o Discordu, pravděpodobně půjde o hráče, kteří se o něm baví v souvislosti s gamingem. To stále platí, mnoho uživatelů z herní oblasti software stále používá. Mezitím už Discord znamená mnohem více, než jen užitečný komunikační nástroj pro hráče.

Ať už jde o videokonference nebo chat mezi přáteli, obojí je prostřednictvím platformy možné. Discord bez námahy kombinuje audio, chat a video tak, že čistě videochatovací nástroje, jako například Skype nebo Zoom, už s ním delší dobu nemohou držet krok. Bez ohledu na to, jaký komunikační kanál preferujete, v Discordu získáte sofistikovaný software v elegantním designu, který nabízí mnoho funkcí.

mohlo by vás také zajímat: současný boom videochatovacích nástrojů nenechal chladným Facebook, který uvedl Messenger Rooms

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.