Menu

Urbex s Canonem

27.10.2015 10:51 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Urbex s Canonem

Urbex s Canonem | foto: CHIP

Společnost Canon představila nové fotoaparáty EOS M10, PowerShot G5 X a PowerShot G9 X v zajímavém prostředí hotelu Evropa, který je jinak uzavřený. Novináři tak měli možnost vyzkoušet si urbex - Urban exploration.

Urban exploration, neboli urbex  znamená poznávání měst, továren a dalších objektů, které vznikly lidskou činností. Jde přitom o objekty, které nejsou běžně přístupné. Urbex má nepsané pravidlo, jímž je: „Neodnášej nic než fotky, nenechávej nic než stopy“. Řada fotografů se na urbex specializuje a pořizují při svém pátrání nádherné fotografie. Podívejte se například na urbex.cz.

Společnost Canon pořádala workshop, kde se novináři mohli setkat s jejími novými i staršími produkty, tedy především s modely EOS M10, PowerShot G5 X a PowerShot G9 X ale i s kulturou související s urbexem a se zajímavými fotografiemi. Workshop se konal v prostorách secesního hotelu Evropa (bývalý hotel Šroubek) na Václavském náměstí. Za první republiky patřil k nejlepším hotelům v Praze. Od roku 2013 je ale zavřený a čeká ho rekonstrukce. Novináři tedy měli příležitost zachytit jeho stav ještě před tím, než zašlá sláva zmizí. Máme pro vás ukázkové fotografie pořízené fotoaparáty Canon EOS 5DS R a EOS M10.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení