Menu

Určení místa pořízení snímku pomocí zpětného vyhledání

22.01.2017 15:40 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Určení místa pořízení snímku pomocí zpětného vyhledání

Určení místa pořízení snímku pomocí zpětného vyhledání | foto: CHIP

Chcete-li zjistit, kde byla pořízena vaše nebo cizí fotografie, můžete stejně jako v mnoha dalších případech použít vyhledávač Google. 

Spusťte internetový prohlížeč a vyhledávač Google. Přepněte se do služby »Google obrázky«. Vedle vyhledávacího řádku se objeví ikona fotoaparátu, pod kterou se skrývá možnost »Vyhledávání pomocí obrázků«. Klikněte na tuto ikonu a v následujícím dialogovém okně vyberte »Nahrát obrázek«. Pak máte možnost do vyhledávání zadat fotografii, u které chcete zjistit, kde byla pořízena. Google se pak podle obsahu fotografie bude snažit zjistit, o jaké místo se jedná. Není samozřejmě vševědoucí, ale pokud se jedná o nějaký známější motiv, je většinou schopen místo určit. Můžete vyhledávat i pomocí fotografií umístěných na internetu – do vyhledávače místo snímku umístíte URL adresu, kde se fotografie nachází. Ještě snadněji to jde tak, že v prohlížeči Chrome kliknete pravým tlačítkem myši na zobrazenou fotografii a z nabídky vyberete »Vyhledat obrázek pomocí vyhledávače Google«.

Zjednodušit lze i hledání fotografií uložených na disku. Vyhledejte na disku fotografii, kliknutím pravým tlačítkem myši ji otevřete v prohlížeči Chrome a pak ji nechte vyhledat pomocí vyhledávače Google. Pokud vám s vyhledáváním místa nebo motivu nepomůže vyhledávač Google, můžete ještě použít speciální vyhledávač obrázků TinEye na adrese tineye.com. Stejně jako u Googlu do něj stačí fotografii přesunout nebo zadat její URL adresu.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Najít současnou fotografii domu podle adresy.

    Kdysi putovali mailovou poštou maily, kde si každý mohl dle své adresy vyhledar foto svého domu nebo bydlení. Možná, že původně autoři těchto mailů čerpali z internetu. Dá najít dům podle současné adresy.?
    Děkuji za pomoc.
    Milena

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení