Menu
CHIP Speedtest

Už za dva týdny: Huawei startuje prodej smartphonů Mate 30 v Evropě

30.10.2019 06:55 | Jiří Palyza
Už za dva týdny: Huawei startuje prodej smartphonů Mate 30 v Evropě

Výrobce Huawei je připraven zahájit uvedení svých vlajkových lodi v oblasti smartphonů v polovině listopadu. Mate 30 by tedy měl být na evropském trhu k dispozici mnohem dříve, než se původně předpokládalo.

V průběhu září představil čínský Huawei nejnovější modely své řady Mate. V té době však nebylo zdaleka jasné, zda by se typy Mate 30 a Mate 30 Pro vůbec měly prodávat na evropském trhu. V důsledku obchodního sporu mezi USA a Čínou ztratila Huawei licenci Googlu pro všechny připravované chytré telefony.

Chybějící Google aplikace ale podle důvěrných informací na technologickém blogu Tech Garage spuštění v Evropě nezabrání. Zahájení prodejů v Evropě je údajně naplánováno na polovinu listopadu 2019.

Huawei Mate 30 (Pro) bude v Evropě dostupný uprostřed listopadu

huaweimate30-1

V evropských obchodech se Mate 30 (Pro) údajně objeví už za dva týdny. Špičkový model ale nebude nejlevnější.

Na základě insiderovských informací Huawei plánuje na pulty obchodů uvést oba modely: Mate 30 a Mate 30 Pro. Oba smartphony se zpočátku objeví bez služeb Google. Měly by být vybaveny Huawei Mobile Systémem (HMS) a Androidem 10.

Cena se u modelu Mate 30 s 8 GB RAM a 128 GB interní paměti očekává na úrovni 20.000 Kč. Verze Pro s 8 GB RAM a 256 GB interní paměti se bude v přepočtu pohybovat kolem 27.000 Kč. Nejvyšší model 5G by měl být za 30.000 Kč. Ve kterých zemích bude prodej zahájen, doposud nebylo upřesněno.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.


Komerční sdělení