Menu

Uživatelé by měli aktualizovat: v oblíbených antivirových programech jsou zranitelnosti

12.08.2022 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Uživatelé by měli aktualizovat: v oblíbených antivirových programech jsou zranitelnosti

Uživatelé by měli aktualizovat: v oblíbených antivirových programech jsou zranitelnosti | foto: Jantine Doornbos/Unsplash

Ve dvou rozšířených antivirových programech výzkumníci objevili několik bezpečnostních zranitelností. Útočníci je mohou zneužít k narušení systémů F-Secure a WithSecure. Vývojáři už uvolnili aktualizaci, kterou by si uživatelé měli co nejdříve instalovat.

V oblíbeném antivirovém řešení F-Secure a jeho firemní verzi WithSecure výzkumníci objevili několik bezpečnostních chyb. Firma to uvádí na svých bezpečnostních stránkách. Jde o zranitelnosti, které byly označeny CVE-2022-28876, CVE-2022-28878 a CV-2022-28879.

Problémy byly klasifikovány stupněm ohrožení "střední". Útočníci mohou prostřednictvím předem připravených speciálních souborů antivirový skenovací modul vzdáleně odstavit. Dotčený systém tak přestává být chráněn před případnými dalšími útoky.

Doporučuje se aktualizace: zjištěné nedostatky v antivirovém programu

Zranitelností jsou postiženy všechny produkty WithSecure pro koncová zařízení na platformách Windows a Mac. Nebezpečí se dále týká následujících produktů:

– F-Secure Linux Security 64,
– F-Secure Linux Security 32,
– F-Secure atlant,
– F-Secure Internet Gatekeeper,
– WithSecure Cloud Protection for Salesforce,
– WithSecure Collaboration Protection.

Prozatím nejsou známy žádné útoky, které by popisované zranitelnosti zneužívaly. Záplata je už k dispozici. Uživatelé, kteří aktivovali automatické aktualizace, nemusí nijak reagovat. Pokud to tak nemáte, je třeba instalaci provést co nejdříve.

Zdroj: WithSecure

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení