Menu

Uživatelé Spotify čelí přísným omezením: kdo by mohl v budoucnu za streamovací služby platit více

16.11.2020 08:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Uživatelé Spotify čelí přísným omezením: kdo by mohl v budoucnu za streamovací služby platit více

Uživatelé Spotify čelí přísným omezením: kdo by mohl v budoucnu za streamovací služby platit více | foto: Foter.com

Navzdory rostoucí konkurenci je Spotify celosvětově nejpopulárnější službou pro streamování hudby. Poskytovatel se v poslední době také stále více zaměřuje na podcasty. Jejich fanoušci by ale do budoucna mohli platit více peněz.

Podcasty byly doposud zahrnuty do předplatného hudby. Podle nejnovějších infomací by se to ale mohlo brzy změnit.

Podle informací v Mashable, Spotify v současnosti rozesílá více nabídek, ve kterých jsou prezentovány různé varianty předplatného podcastů v cenách od 2,99 do 7,99 USD. Liší se také množství obsahu, ke kterému lze přistupovat.

Důležitá je také skutečnost, že předplatné podcastů bude oddělené od streamování hudby.

spotifylimit1

Zdroj: Twitter/Andrew Wallenstein

Spotify: existuje riziko samostatného předplatného pro podcasty?

Vše nasvědčuje tomu, že Spotify zvažuje nabídku dvou nezávislých předplatných pro hudbu a podcasty. Za přístup k oběma by zákazníci v budoucnu museli platit dva měsíční poplatky.

Další možností kromě dodatečné nabídky podcastů ke standardnímu předplatnému by mohla být nabídka "prémiového" obsahu, který by byl k dispozici pouze v rámci nového předplatného pro podcasty.

Skutečnost, zda se tak stane, ale není v žádném případě jistá. Velké korporace, ke kterým patří i Spotify, často postupují v oblasti změn a nových funkcí velmi citlivě. Snaží se zjistit situaci na trhu a reakci uživatelů a pokud by byla zpětná vazba příliš negativní, jdou nové nápady ze stolu rychle pryč.

Je ale také jasné, že Spotify do podcastů v posledních letech hodně investoval. Jak hodlá jejich nabídku do budoucna zpeněžit, to teprve uvidíme.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení