Menu

Vědecký jarmark letos potřetí

03.08.2015 10:20 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Vědecký jarmark letos potřetí

Vědecký jarmark letos potřetí | foto: CHIP

Organizátoři letošního Vědeckého jarmarku oznámili, že 9. září 2015 proběhne již 3. ročník této akce zaměřené na popularizaci vědy. Akce se bude konat na Vítězném náměstí v Praze 6 - Dejvicích (stanice metra Dejvická).

Vědecký jarmark organizují společnosti VĚDA NÁS BAVÍ o.p.s., Vysoká škola chemicko-technická v Praze (VŠCHT), České vysoké učení technické v Praze (ČVUT) a Ústav organického chemie a biochemie (ÚOCHB) Akademie věd ČR  a je zaměřen na popularizaci vědy. Nabízí dětem školního věku (tj. od 6 do 18 let) a jejich rodičům celodenní program zaměřený na povzbuzení zájmu české mládeže o význam vědy v každodenním životě a případné budoucí kariéry ve vědeckých oborech. Program letošní akce obsahuje bohatý výběr různých ukázek vědeckých a technologických znalostí či dovedností v praxi. Například společnost ŠKODA AUTO ve svém stánku předvede fungování učňovského vozu ŠKODA FUNstar, ČD Telematika návštěvníky seznámí s fungováním kabiny strojvedoucího ve vlakové soupravě a Unipetrol ukáže fungování technologií používaných piloty Formule 1.

Zástupci akademické obce, kteří se Vědeckého jarmarku zúčastní, připravili velmi zajímavý program pro mladé návštěvníky akce. Na jarmarku uvidí různé ukázky hrátek s lasery a elektrotechnikou (ČVUT), prezentace použití chemikálií v produktech běžného života, jako jsou paliva, pitná voda atd. (VŠCHT) a další chemické pokusy zaměřené na pochopení, jak chemické látky fungují spolu a za jakými účely – např. neviditelné písmo vhodné pro špionáž (ÚOCHB AV ČR). Dále se letos do programu zapojí s různými prezentacemi 10 fakult Univerzity Karlovy.

Akce začíná v 8:30 a pokračuje až do 17:30. Oficiální zahájení proběhne v 9:30 uprostřed areálu akce. Bližší informace o akci a k jejímu programu budou postupně doplňovány na web www.vedeckyjarmark.cz. Dále mohou zájemci získat aktuální informace na Facebooku a na Twitteru.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení