Menu
CHIP Speedtest

Velký update pro nejlepší čistič adwaru: jen chybí podpora pro Firefox

02.12.2019 07:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Velký update pro nejlepší čistič adwaru: jen chybí podpora pro Firefox

Velký update pro nejlepší čistič adwaru: jen chybí podpora pro Firefox | foto: CHIP

Pravděpodobně nejlepším programem pro vyčištění počítače od nepříjemného adwaru, spywaru, nástrojových lišt a zlodějů dat je AdwCleaner.

Bezplatný program je nyní k dispozici ke stažení ve velkém updatu na verzi 8.0. Skenování a čištění ale není možné v prohlížeči Firefox. Stačí jedna malá nepozornost nebo jste stáhli a vyzkoušeli nesprávný nástroj, a je to hned: omylem si nainstalujete panel nástrojů a změníte nastavení ve svém defaultním prohlížeči. Odstranění způsobujícího malwaru není jen časově náročné, ale také nepříjemné. Tvůrci totiž používají všechny triky k udržení nervujících nástrojů ve vašem systému. V podobných případech je AdwCleaner pravou volbou.

AdwCleaner může také prozkoumat předem instalovaný software na nových zařízeních a v případě potřeby jej odstranit. Výrobci často instalují do nových počítačů se systémem Windows mnoho reklamních aplikací, které zbytečně spotřebovávají systémové prostředky. To vše můžete s pomocí AdwCleaneru odstranit.

adwcleaner-logo
AdwCleaner 8.0.0
Bezplatný nástroj AdwCleaner slibuje odstranění nežádoucího adwaru, nástrojových panelů a zlodějů dat z počítače.

 

AdwCleaner 8: toto jsou nové funkce

adwcleanerupdate1

Freewarový nástroj odstraní nežádoucí programy.

Program je nyní k dispozici ve verzi 8.0.0, která se tak stává novou hlavní verzí programu. Oficiální changelog informuje o několika opravách chyb, např. karanténa by měla běžet stabilněji. Starší systémy Windows XP a Vista už nejsou podporovány. Smíšený je přístup k prohlížečům. Přestože je podporována nejnovější verze prohlížeče Chrome, skenování Firefoxu v současné době není možné. Měl by být znovu aktivován v příštím vydání.

Sken počítače na výskyt škodlivých programů spustíte kliknutím na "Scan Now". Po ukončení skenovacího režimu budete informování o míře kontaminace počítače. Pokud bude sken pozitivní, přesuňte škodlivý software do karantény kliknutím myší. Po restartu už by počítač škodlivý kód neměl obsahovat.

Nejlepší čističe systému

AdwCleaner není jediným nástrojem, který udělá pomocí několika kliknutí myší pořádek na vašem počítači. V následujícím přehledu můžete najít řadu dalších bezplatných i placených čistících nástrojů.

ccleaner-logo
CCleaner 5,63 Slim
CCleaner od Piriformu je bezplatný software pro optimalizaci systému. Slim je štíhlá verze bez nepříjemné reklamy.

 

advancedsystemcare-logo
Advanced SystemCare Free 13.0.2
Bezplatný systémový čistič „Advanced SystemCare Free“ přináší počítačům se systémem Windows normální projev pomocí několika kliknutí.

 

revounistaller-logo
Revo Uninstaller 2.1.0
Odinstalační program „Revo Uninstaller“ odstraní nainstalované programy. Kromě toho vymaže položky automatického spuštění pomocí integrovaného nástroje AutoRun Manager.

 

unlocker-logo
Unlocker (64-bit) 1.9.1
Speciálně pro 64bitové počítače: Freeware Unlocker odstraní bez milosti i zamčené soubory.

 

Nástroj, který patří na každý počítač nebo USB disk

Nepříjemnosti s adwarem se mohou stát každému; zpomaluje počítač a mění různá nastavení. Právě v těchto případech je velmi užitečný program AdwCleaner. Program samozřejmě není plnohodnotnou náhradou antivirového programu, ale pro takový účel ani nebyl zamýšlen. Úkol, pro který byl naprogramován, ale plní s naprostou přesvědčivostí. Osvobozuje počítač od zbytečného adwaru, předem instalovaného softwaru na nových počítačích, ransomwaru nebo nástrojových lišt v prohlížečích. Všechny jejich pozůstatky v systému najde a vyčistí. Jen si přejme, aby se brzy vrátila i podpora Firefoxu.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.