Menu

Virtuální brýle HTC Vive bez kabelů

21.08.2018 14:31 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Virtuální brýle HTC Vive bez kabelů

Virtuální brýle HTC Vive bez kabelů | foto: CHIP

Do prodeje přichází Vive Wireless Adapter, které umožní bezdrátové připojení virtuálních brýlí HTC Vive. Baterie vydrží asi 2,5 hodiny.

Společnost HTC Vive dnes v rámci veletrhu Gamescom oznámila zahájení předobjednávek bezdrátového modulu Vive Wireless Adapter. Uživatelé virtuální reality tak získají možnost zbavit se kabelu, který je poutá k PC, aniž by museli slevit z nároků na kvalitu. Ke každému modulu Vive Wireless Adapter navíc získají i dva měsíce bezplatného členství v programu Viveport Subcription s více než 500 tituly, mezi nimiž nechybí ani nová akční hra Seeking Dawn.

vive-nahled

Cena bezdrátového adaptéru byla stanovena na 8 990 Kč. Základní balení obsahuje vše potřebné pro propojení s headsetem HTC Vive. Pro připojení headsetu HTC Vive Pro bude třeba ještě balíček příslušenství, obsahující odpovídající propojovací kabel spolu s držákem a pěnovými stélkami za 1 950 Kč.

Instalace bezdrátového modulu Vive Wireless Adapter je podle výrobce otázkou několika minut, potřebných k montáži PCI-e karty do PC a připojení senzoru s dosahem 6 metrů a úhlem záběru 150°. Ten pracuje s technologií Intel WiGig, která funguje v nezarušeném pásmu 60 GHz a pro přenos obrazu využívá XR kodeku společnosti DisplayLink. Díky tomu se uživatelé mohou těšit na nízké latence, vysoký výkon i hodiny provozu na jedno nabití.

Napájení adaptéru zajistí powerbanka HTC s technologií QuickCharge 3.0, kterou zákazníci naleznou v balení a budou ji moci využít také pro dobíjení smartphonu. Další powerbanky půjde zakoupit na stránkách www.htc.com i v obchodě Alza.cz.

pro-set-update-nahled

VR kompatibilita Vive and Vive Pro
Počítač Desktop PC s interním PCI-e Slotem
Procesor Intel Core i5-4590 / AMD FX 8350 (nebo lepší)
Grafická karta Vive: NVIDIA GeForce GTX 1060 nebo AMD Radeon RX 480 (nebo lepší)
Vive Pro: NVIDIA GeForce GTX 1060 (nebo lepší)
Operační systém Vive: Windows 7, Windows 10
Vive Pro: Windows 10
Kapacita a výdrž baterie HTC QC 3.0 PowerBanka disponuje kapacitou 10 050 mAh, která zajistí 2,5h nepřetržitelného provozu VR v bezdrátovém režimu.
Čas potřebný pro nabíjení  Baterie pro HTC Vive Wireless Adapter se dobije do plné kapacity za méně než hodinu. Další baterie bude možné zakoupit.
Rozměry 200 x 96,65 x 40,43 mm
Hmotnost  125 g
Bezdrátový dosah Až 6 m (doporučeno)

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení