Menu

VMware představil portfolio produktů pro virtuální desktopy a aplikace

15.10.2014 19:33 | Karel Kovar + Přidat komentář
VMware představil portfolio produktů pro virtuální desktopy a aplikace

VMware představil portfolio produktů pro virtuální desktopy a aplikace | foto: CHIP

VMware Horizon FLEX využívá řešení AirWatch by VMware a usnadní zavedení modelu BYO a využívání přístrojů Mac ve firmách díky lokálním virtuálním desktopům

Společnost VMware představila nové produkty, programy a služby, které obohatí rozrůstající se portfolio výpočetních řešení pro koncové uživatele. Jednou z novinek je řešení VMware Horizon FLEX, které umožní firmám centrálně poskytovat, spravovat a zabezpečit virtuální desktopy a aplikace provozované lokálně na přístrojích Mac a PC a využívat při tom ovládací prvky respektující firemní pravidla pro bezpečnější provozování modelu BYO (bring-your-own). Navíc nové cloudové služby pro zotavení desktopů po havárii pomohou firmám ochránit jejich podnikání a zlepšit plynulost procesů. Rozšíření cloudových služeb po Evropě otevře nové možnosti pro zákazníky a nový program pro úložiště pomůže zákazníkům rychle odhadnout a kontrolovat náklady na nasazení virtuálních desktopů.

VMware Horizon FLEX: Lokální virtuální desktopy pro zařízení Mac a PC s pokročilou bezpečností

Podle výzkumu z července 2014, který pro VMware realizovala společnost Dimensional Research, 73 procent IT administrátorů uvedlo, že požadavky uživatelů nutí firmy oficiálně i neoficiálně podporovat zařízení Mac. Navíc řada firem využívá externí pracovníky pro časově omezené projekty, pro IT oddělení je pak o to složitější nasadit, zabezpečit a dohlížet na firemní desktopy, aplikace a data. VMware Horizon FLEX je pokročilé řešení, které umožní spustit a spravovat lokální firemní virtuální desktopy se systémem Windows. Virtuální desktopy tak získají i zaměstnanci, kterým bylo dříve příliš časově či finančně náročné přístup zajistit. Uživatelé zařízení Mac, kontraktoři a zaměstnanci pracující vzdáleně získají přístup k zabezpečenému firemním desktopu v rámci finančně výhodného balíčku bez nutnosti obětovat bezpečnost nebo dodržování vnitřních pravidel. IT oddělení díky tomu ušetří náklady na školení a podporu a uživatelé mohou rychle začít pracovat na svých zařízeních Mac nebo PC po odpojení ze sítě.

VMware Horizon FLEX nabídne:

  • Flexibilní možnosti nasazení – standardizované virtuální desktopy pro uživatele PC a Mac mohou být poskytnuty zákazníkům, kontraktorům nebo vzdáleně pracujícím zaměstnancům prostřednictvím firemní sítě nebo lokálně na USB disku.
  • Centrální dohled – centralizovaná správa založená na firemních pravidlech vytváří bezpečnější prostředí pro virtuální desktopy, které pomáhá zajistit bezpečnost dat, nastavení i virtuálních disků. Ovládací zařízení může povolit nebo zakázat využití periferních zařízení, lze nastavit časový rámec, ve kterém bude desktop aktivní, a díky možnosti vzdáleného vypnutí je možné vyřadit virtuální desktopy v případě krádeže, konce platnosti nebo nesouladu s firemními pravidly.
  • Sjednocená správa obrazu (Unified Image Management) – virtuální desktopy lze řídit jako soubor logických vrstev vlastněných IT oddělením nebo koncovým uživatelem. Dynamická vrstva pro správu desktopů a aplikací využívá technologii VMware Mirage a umožňuje aktualizaci vrstev řízených IT oddělením při současné úpravě uživatelských souborů a osobního nastavení.
  • Snížení nákladů na IT – možnost využívat k práci vlastní PC (Model BYOPC) a podpora zařízení Mac ve firemním prostředí bez nutnosti podporovat systém jako takový. Díky tomu není třeba školit zaměstnance, protože mají možnost využít systém dle vlastní volby, zrychlit zaučení nových zaměstnanců a odstranit náklady na přepravu fyzického laptopu.
  • Interoperabilita s AirWatch – díky možnosti využít řešení AirWatch pro správu OS X lze poskytovat a řídit zařízení s operačním systémem Mac OS X, včetně nastavení VMware Fusion a instalace kontejnerů pro desktopy a aplikace.

Díky zařazení nového řešení do portfolia produktů pro koncové uživatele mohou zákazníci volit mezi třemi různými verzemi virtuálních desktopů a aplikací prostřednictvím jediného prodejce, a zajistit si tak řešení, které nejlépe odpovídá jejich požadavkům:

  • VMware Horizon FLEX – lokální řešení s centralizovaným ovládáním, které umožní rychlé nasazení virtuálního desktopu Windows pro uživatele zařízení Mac a PC, takže firmy mohou zavést pravidla pro BYOPC bez kompromisů v oblasti bezpečnosti nebo kontroly.
  • VMware Horizon 6 – řešení pro datová centra, které poskytuje publikované aplikace a virtuální desktopy prostřednictvím jediné integrované platformy. IT tak získá snazší přístup ke správě Windows aplikací a desktopů.
     
  • VMware Horizon Air – cloudové řešení, které zajistí cenově výhodné virtuální desktopy pro firmy. Díky tomu mohou uživatelé kombinovat desktopy ve veřejném a privátním cloudu, a zajistit si tak potřebnou plynulost procesů.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení