Menu

Vodíkový elektromobil NEXO s dojezdem až 800 km

30.03.2018 14:21 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Vodíkový elektromobil NEXO s dojezdem až 800 km

Vodíkový elektromobil NEXO s dojezdem až 800 km | foto: CHIP

Společnost Hyundai zahájila v Koreji prodej elektromobilu NEXO s palivovými články. Jeho dojezd je až 800 km.

Podle společnosti Hyundai je o nový elektromobil velký zájem. Hyundai dodal první vozidla místním magistrátům měst Ulsan a Gwangju v Koreji. Slavnostní předání v Ulsanu se uskutečnilo ve „Vodíkovém domě“, který byl vybudován společně značkou Hyundai a městem Ulsan, zatímco v Gwangju se slavnostní předání uskutečnilo na nově vybudované plnicí stanici DongGok, která nabízí vodík a další alternativní zdroje energie pro pohon vozidel.

Vodíkový elektromobil NEXO nemůže být v současné době uveden na českém trhu z důvodu chybějící infrastruktury vodíkových plnicích stanic. Společnost Hyundai však podporuje rozšiřování vodíkové infrastruktury, a to jak na národní, tak mezinárodní úrovni. Hyundai je členem Rady pro vodík, která byla založena na Světovém ekonomickém fóru 2017 v Davosu. Cílem Rady je zrychlit podíl investic do rozvoje vodíku a palivových článků.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení