Menu

Východisko z problémů s Androidem? Huawei ohlašuje první smartphone s HarmonyOS

24.08.2020 18:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Východisko z problémů s Androidem? Huawei ohlašuje první smartphone s HarmonyOS

Východisko z problémů s Androidem? Huawei ohlašuje první smartphone s HarmonyOS | foto: CHIP

Vzhledem k tomu, že USA už neprodloužilo dobu odkladu blokace služeb od Google, Huawei musí přejít na náhradní řešení. To je už k dispozici v podobě vlastního operačního systému HarmonyOS. Podle nových informací by se první smartphony s novým OS mohly dostat na trh koncem roku.

CEO Huawei Consumer Business Group, Richard Yu, nedávno potvrdil, že společnost Huawei uvede svůj vlastní operační systém HarmonyOS pro mnoho platforem, a to včetně smartphonů. Nyní se objevila v médiích nová zpráva, která k tomuto tématu přináší další informace.

Huawei je připravena urychlit zavádění operačního systému HarmonyOS do svých chytrých telefonů do konce letošního roku. Dočasné prodloužení licencí od USA totiž nedávno skončilo.

V květnu 2019 zakázal firmě Huawei americký Entity List, specifikující podmínky licencování, přístup k mobilním službám Google (GMS – Google Mobile Services). Huawei poté spustila vývoj vlastních Huawei Mobile Services (HMS) a převedla EMUI na verzi Androidu s otevřeným zdrojovým kódem.

Po oznámení vypršení termínu omezených licencí se uživatelé chytrých telefonů Huawei obávali o průběh dalších aktualizací softwaru. Společnost ale potvrdila, že nenastane žádný mrtvý bod v dodávkách softwarových updatů pro stávající smartphony, a to ať už s či bez Google Play.

HarmonyOS: bude operační systém Huawei na chytrých telefonech dříve, než se očekávalo?

huaweiharmonyos1

Huawei: nový HarmonyOS by mohl na prvních smartphonech běžet od konce roku 2020. | Zdroj: Huawei

Analytik mobilního trhu, Ma Jihua, také předpovídá, že Huawei by mohla uvolnit HarmonyOS pro smartphony už na konci roku 2020. Pomohlo by to rozšíření a podpoře sítě 5G.

"Díky rychlému rozvoji ekosystému Huawei Mobile Services (HMS) by výrobce mohl brzy uvést na trh první smartphony, které budou vybaveny vlastním operačním systémem HarmonyOS."

Od tohoto prohlášení Huawei doposud neprezentovala žádné oficiální kroky, dokazující blížící se zavedení HarmonyOS do vlastních chytrých telefonů. Možná se toho ale dočkáme v rámci konference Huawei Developer Conference (HDC) 2020, kde bude představen HarmonyOS 2.0.

mohlo by vás také zajímat: uživatelé zařízení huawei jsou naštvaní – v emui 10.1 náhle chybí dvě oblíbené funkce

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.