Menu

Vylepšené iMacy s displeji 4K a 5K

14.10.2015 10:53 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Vylepšené iMacy s displeji 4K a 5K

Vylepšené iMacy s displeji 4K a 5K | foto: CHIP

Firma Apple vylepšila své počítače iMac. Jsou výkonnější a mají displeje s vysokým rozlišením a dodávají se s novým bezdrátovým příslušenstvím.

Nový 21,5“ iMac má displej s rozlišením 4K (4096 x 2304 bodů )a větší 27“ verze dokonce s rozlišením 5K. Kromě vylepšených displejů, na kterých vyniknou především fotografie a video, mají nové iMacy i vyšší procesorový i grafický výkon, dva Thunderbolt porty a bezdrátovou síťovou kartu 802.11ac.

Novinkou jsou i hybridní disky, které Apple označuje jako Fusion Drive. Do vyrovnávací flash paměti se přesunou nejčastěji používaná data a aplikace a práce s počítačem se tak může výrazně zrychlit. 1TB verze disku Fusion Drive je vybavena 24GB flash pamětí a 2 a 3TB verze pak 128GB flash pamětí.

Apple představil i nové bezdrátové příslušenství, včetně nové klávesnice Magic Keyboard, myši Magic Mouse 2 a trackpadu Magic Trackpad 2. Příslušenství je vybaveno dobíjecími bateriemi. iMacy se dodávají s operačním systémem OS X El Capitan a aplikacemi iMovie, GarageBand a iWork.

Cena 27“ iMacu začíná na 1799 USD a nejlevnější 21,5“ verze stojí 1099 USD.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení