Menu

Vylepšení pro uživatele Androidu: jaké inovace je čekají v Obchodu Play

26.08.2021 09:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Vylepšení pro uživatele Androidu: jaké inovace je čekají v Obchodu Play

Vylepšení pro uživatele Androidu: jaké inovace je čekají v Obchodu Play | foto: Edar/Pixabay (cover)

Google chce vylepšit svou aplikační platformu Obchod Play. Uživatelé systému Android získají lepší přehled o hodnocení a funkcích aplikací.

Už několik měsíců Google pracuje na vylepšení Obchodu Play, který uživatelům slouží jako místo, kde mohou vyhledávat aplikace a hry, a odkud si je také mohou stahovat. Na platformě se ale stále objevují nějaké problémy s obsahem, nebo nesprávná hodnocení. A přesně tyto věci Google chce pro uživatele systému Android vyřešit. Na vývojářském blogu Android-developers.googleblog.com firma prozradila ("Making Ratings and Reviews better for users and developers"), jaké změny na uživatele smartphonů v nadcházejících měsících čekají.

Už v listopadu 2021 dojde v Obchodě Play k první změně. Hodnocení, která uživatelé systému Android uvidí, pak budou omezena na zemi, ve které se právě nacházejí. Hodnocení aplikací lze doposud sledovat v různých zemích. Protože se však některé funkce stejné aplikace mohou v jiných zemích lišit, způsobuje to v obchodě někdy zmatek.

Obchod Google Play: více změn pro uživatele Androidu

playstore(1)

Pro mobilní uživatele chystá Google u Obchodu Play i změnu ve výběru hodnocení, vztahující se pouze k typu používaného zařízení. | Zdroj: Mika Baumeister on Unsplash

Další změna bude pro uživatele systému Android zavedena na začátku roku 2022. V Obchodě Play se zobrazí pouze hodnocení, která se vztahují k používanému zařízení. Pokud do Obchodu Play přistupujete z chytrého telefonu, uvidíte pouze hodnocení od ostatních uživatelů smartphonů. Pokud přejdete na tablet, uvidíte úplně jiná hodnocení, vztahující se právě k tomuto zařízení. Společnost Google se tímto krokem snaží umožnit uživatelům získat přesnější informace o obsahu, který se týká aktuálně používaného produktu a odstranit chaos, který mohl vzniknou smícháním více platforem.

V současnosti už existuje mnoho různých zařízení, pomocí kterých uživatelé mohou do Obchodu Play přistupovat. Ať už to jsou smartphony, tablety, chromebooky nebo chytré hodinky, všechna zařízení mohou mít různé požadavky. Díky chystané změně by pak uživatelé nemuseli složitě hledat odpovídající hodnocení a celý systém tak bude přehlednější.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení