Menu

Vyrobit Samsung Galaxy S6 Edge je dražší než iPhone 6 Plus

17.04.2015 13:17 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Vyrobit Samsung Galaxy S6 Edge je dražší než iPhone 6 Plus

Vyrobit Samsung Galaxy S6 Edge je dražší než iPhone 6 Plus | foto: CHIP

Celosvětová poptávka po smartphonu se zahnutými okraji displeje předčila očekávání Samsungu. Jeho výroba je však velmi drahá.

Poptávka po novém modelu smartphonu Galaxy S6 Edge výrazně předčila očekávání Samsungu. Jihokorejská firma totiž předpokládala, že se bude v daleko větší míře prodávat varianta Galaxy S6 s klasickým tvarem displeje a pouze 20 až 30 procent zákazníků si zvolí dražší model Edge se zahnutými hranami displeje. Ve skutečnosti má ovšem o dražší verzi smartphonu zájem přibližně polovina zákazníků.  

samsung-galaxy-s6-edge-full-specs-rundown-photo-gallery-474559-11-nahled

Například v Jižní Koreji registruje Samsung více než 300 tisíc předobjednávek na Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge, přičemž je velmi pravděpodobné, že Samsung nebude v následujících měsících schopen vyrábět nové telefony v dostatečném množství. Zejména ve variantě Edge přitom jde o velmi drahé smartphony.

Experti z IHS nový Samsung Galaxy S6 Edge rozebrali a zjistili, že náklady na výrobu tohoto smartphonu v jeho variantě s 64GB pamětí činí asi 290 dolarů. To je dokonce o 50 dolarů více, než za kolik Apple vyrábí svůj iPhone 6 Plus. Koncová cena tohoto smartphonu je u nás necelých 27 tisíc korun.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení