Menu

Vysílání ČT24 v chytrých Nokiích

08.03.2011 12:23 | Redakce Chip + Přidat komentář
Vysílání ČT24 v chytrých Nokiích

Vysílání ČT24 v chytrých Nokiích | foto: CHIP

Zpravodajský servis i živé vysílání ČT24 vkročilo do mobilních telefonů Nokia s operačním systémem Symbian 3.

Zpravodajská stanice ČT24 pokračuje v invazi do mobilních platforem. Nyní už mohou sledovat živé vysílání ČT24 a využívat textové zpravodajství s fotografiemi z webu www.ct24.cz také uživatelé ‚chytrých’ telefonů Nokia.

Aplikace ČT24 pro Symbian 3 nabízí rychlý souhrn hlavních událostí, zprávy jsou přehledně řazené v rubrikách, pohodlně lze listovat mezi články na dotykové obrazovce, nebo se rychle přesunout na živé vysílání ČT24.

Česká televize podle Milana Fridricha pozoruje také vývoj kolem multimediálních aplikací pro ‚chytré’ telefony Blackberry nebo operační systém Bada vyvinutý společností Samsung. Podmínkou pro vytvoření aplikace některého z produktů ČT pro další platformy je masovější rozšíření daných telefonů a přizpůsobivost operačního systému k přehrávání živého streamu.

Česká televize aktuálně vyvíjí aplikace ČT4 pro Android, iPhone (aplikace už je ve schvalovacím procesu v App Store) a také pro tablety, v první fázi pro iPady – půjde o speciální čtečky webu a rozhraní pro vysílání ČT24 a ČT4 i pro využití iVysílání, obsáhlého atraktivního archivu pořadů České televize.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení