Menu

Využijte Mapy Googlu pro navigaci

09.11.2017 08:00 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Využijte Mapy Googlu pro navigaci

Využijte Mapy Googlu pro navigaci | foto: CHIP

Program Mapy Googlu můžete na svém mobilním zařízení s Androidem nebo iOS použít jako plnohodnotný navigační systém.

Zkontrolujte si, zda máte instalovanou nejnovější verzi programu Mapy, a spusťte ji. Přes nabídku nastavení (ikona tří pruhů vlevo nahoře) se dostaňte do části »Satelitní zobrazení a provoz« a získáte možnost si zapnout podrobnosti mapy, kde vyberte »Provoz«. Mapy Googlu pak budou mít přístup k informacím o aktuálním provozu na silnicích a při hledání trasy se vyhnou cestám s vysokým provozem. Ty jsou poté na mapě vyznačeny červeně.

google1-nahled google2-nahled

Dále se v Mapách přepněte do režimu »Auto« (ikona auta uprostřed dole). Následně do vyhledávacího pole nahoře »Zadejte, co hledáte« napište adresu místa, kam chcete jet, případně vyberte nastavené body zájmu, jako Domov. Aplikace vyhledá nejvhodnější trasy pro vaši cestu a z návrhů si můžete vybrat. Pokud si vyberete pro vás optimální trasu, stačí kliknout na tlačítko »Začít« a aplikace vás začne navigovat do cíle. Můžete sledovat pokyny na displeji nebo si můžete zapnout i hlasovou navigaci.

google3-nahled google4-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení