Menu

Výzva Intelu: Qualcomm má velké ambice konkurovat lídrovi trhu

07.01.2022 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Výzva Intelu: Qualcomm má velké ambice konkurovat lídrovi trhu

Výzva Intelu: Qualcomm má velké ambice konkurovat lídrovi trhu | foto: Jeremy Bezanger/Unsplash

V Las Vegas právě končí jeden z největších technologických veletrhů, CES. Výrobce procesorů Qualcomm tuto příležitost využil a prozradil, jak hodlá v oblasti PC do budoucna nahradit dosavadního lídra, společnost Intel.

Specialista na čipy, společnost Qualcomm, má ambice ohrozit vedoucí postavení Intelu v oblasti osobních počítačů. V současnosti v segmentu PC se systémem Windows převažují procesory, kompatibilní s technologií Intel. V chytrých telefonech a tabletech naopak převládla architektura britského výrobce čipů Arm.

Poté, co přechod na vlastní procesory založené na technologii Arm ohlásil pro své počítače Mac výrobce Apple, chce nyní Qualcomm tímto směrem tlačit i trh počítačů s Windows. "Přechod na technologii Arm je nevyhnutelný", sdělil v úterý na veletrhu CES generální ředitel Qualcommu, Cristiano Amon.

Apple, Qualcomm a další: boj o nejlepší procesor

qualcommsd

Doménou Qualcommu byly doposud čipové sady pro androidové mobily. Do budoucna má ambice se postavit Intelu v jeho hájemství, segmentu osobních PC. | Zdroj: Monoar Rahman Rony/Pixabay

Zařízení se systémem Windows a procesory Arm už na trhu několik let jsou. Doposud je ale brzdila různá omezení funkcí. Amon připustil, že v tomto ohledu je dost skeptiků. Počítače se ale změnily. Jejich další generace se budou od těch současných lišit.

Počítače Mac od Apple s vlastními procesory byly odborníky chváleny za jejich rychlost a energetickou účinnost. Intel se bránil srovnávací reklamní kampaní, která zdůrazňovala omezení ve srovnání s procesory Intelu. Apple vidí velkou výhodu v jednotnosti čipové platformy pro iPhony, tablety iPad a počítače Mac.

Intel kontruje novou generací čipů

Intel ale na veletrhu CES projevil své odhodlání obhájit své místo na trhu s osobními počítači. Výrobce v Las Vegas představil několik procesorů nové generace pro různé třídy zařízení.

Společnost Intel se v posledních letech potýkala při výrobě nových procesorů s problémy. To umožnilo jejímu konkurentovi AMD dohnat ztrátu. Na rozdíl od Qualcommu je ale podnikání AMD v oblasti osobních počítačů založeno především na čipech kompatibilních s Intelem, a nesnaží se o radikální změnu.

Automobily, AR brýle a další zařízení: to jsou směry, kterými se Qualcomm může vydat

Qualcomm dodává procesory pro mnoho typů smartphonů se systémem Android. Výrobce je také silný v oblasti 5G modemů a dodává je mimo jiné i pro iPhony společnosti Apple.

Výrobce čipů chce v budoucnu sehrát významnější roli i v automobilovém průmyslu a na veletrhu CES oznámil dohody s automobilkami Volvo, Honda a Renault.

Další své budoucí uplatnění Qualcomm vidí v oblasti brýlí pro rozšířenou realitu, které dokáží vkládat digitální obsah do reálného prostředí. Firma bude vyvíjet speciální čip pro nové brýle Microsoftu.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    denise richards age

    Denise Richards is an American actress who was born on February 17, 1971 in Downers Grove, Illinois. She was an ex-model and TV personality of the Big Brother celebrity type before venturing into acting.
    Link : https://askmybio.com/…se-richards/

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení