Menu

WhatsApp na sestupu? Šikovná aplikace prozradí, jaké messengery používají vaši přátelé

27.01.2021 12:05 | Jiří Palyza + Přidat komentář
WhatsApp na sestupu? Šikovná aplikace prozradí, jaké messengery používají vaši přátelé

WhatsApp na sestupu? Šikovná aplikace prozradí, jaké messengery používají vaši přátelé | foto: Gerd Altmann/Pixabay

Mezi aplikacemi pro rychlou výměnu zpráv je velmi oblíbený WhatsApp. Svým oznámením o změně podmínek vzbudil u uživatelů smíšené reakce a mnoho z nich zvažuje přechod k některé z alternativ. Jak se ale dá zjistit, které messengery používají vaši známí? Zcela nová aplikace pro Android to umí, má to ale háček.

WhatsApp, Telegram, Signal, Threema – alternativ v oblasti messengerů je celá řada. Spousta uživatelů jich používá více a po nejnovějším oznámení WhatsAppu z konce ledna o změně podmínek přibyli další, kdo uvažují o změně. Pokud nemáte čas se dotazovat přátel, jaký messenger používají, nabízí řešení aplikace DM Me. Bezplatná aplikace pro Android analyzuje vaše kontakty a prozradí, na jaké platformě se s nimi můžete spojit.

Toto pohodlí ale má svou cenu: aplikace vyžaduje plný přístup k vašim kontaktům. Na jednu stranu je to pochopitelné, bez toho by ani nefungovala. DM Me ale není aplikace s otevřeným zdrojovým kódem, a proto není jasné, co vše s daty uživatele dělá.

Stáhněte si: DM Me

dm-me-logo

DM Me - Android App 1.180

CHIP hodnotí Uspokojivá

Díky bezplatné aplikaci pro Android „DM Me“ se dozvíte, které aplikace pro komunikaci používají vaši přátelé.

Stáhněte si

 

Výhody
identifikuje a přehledně zobrazí všechny messengery
Nevýhody
vyžaduje přístup ke všem kontaktům
omezená free-verze

DM Me: přístup ke všem messengerům z jednoho prostředí

dm-me

Pokud potřebujete zjistit, jaké messengery používají vaše kontakty, aplikace DM Me vám to zodpoví. Cenou bude udělený přístup k vašim kontaktům, bez kterého to nejde. | Zdroj: DM Me/Google Play

Každý, kdo si aplikaci stáhne a rozhodne se ji použít, najde dobře navržené uživatelské rozhraní. Nejdříve se zobrazí seznam messengerů, které jste si už instalovali. Můžete si je seřadit podle vlastních priorit. Nakonec se zobrazí seznam vašich kontaktů, v němž podle přiřazených ikon hned vidíte, jaké messengery používají.

Jaká aplikace se otevře pro zahájení chatu nebo volání záleží na vašem nastavení. Pokud je například vaším preferovaným messengerem WhatsApp a zvolený kontakt jej používá také, kliknutím na jeho jméno se automaticky otevře právě tato aplikace. Do horní části obrazovky si také můžete připnout oblíbené položky nebo deaktivovat možnost odesílání SMS.

Aplikaci naprogramoval 21letý vývojář z Izraele. Jeho cílem bylo sjednotit uživatele, kteří při vzájemné komunikaci používají různé messengery. Pokud byste tedy v budoucnu chtěli poslat zprávu některému z přátel nebo členům rodiny, stačilo by otevřít si DM Me a zahájit konverzaci jediným kliknutím namísto procházení a vyhledávání různých verzí messengerů. Skupinové konverzace ale podporovány nejsou.

 

dm-me-twitter

| Zdroj: Tomer Rosenfeld/Twitter

Dobrý koncept, sporná implementace

DM Me je aplikace, která uživatele určitě zaujme. S rostoucí roztříštěností ve využívání komunikačních programů si mnozí přáli aplikaci, která je snadno sjednotí. Aplikace ale pravděpodobně nepotěší uživatele, kteří odešli od WhatsAppu zejména z důvodu ochrany osobních údajů. Kdo by chtěl sdílet celý seznam kontaktů s aplikací, u níž není jisté, jak s nabytými informacemi nakládá. Potenciální únik kontaktů je rizikem, v tomto ohledu se vývojář bude jen velmi těžko bránit. Aplikace podobného typu by měla být s otevřeným zdrojovým kódem, aby pochybovačným uživatelům dokázala, že kontakty nejsou na pozadí poskytovány externím službám. Pokud by se toto vyřešilo, DM Me by mohla být vynikající aplikací pro tisíce uživatelů.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení