Menu

WhatsApp pro Galaxy a další: uživatelé Androidu mohou zapomenout na některé z funkcí na iPhonu

01.12.2021 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
WhatsApp pro Galaxy a další: uživatelé Androidu mohou zapomenout na některé z funkcí na iPhonu

WhatsApp pro Galaxy a další: uživatelé Androidu mohou zapomenout na některé z funkcí na iPhonu | foto: Daniel Korpai/Unsplash

Ti z uživatelů, kteří vsadili na některé ze zařízení se systémem Android a provozují na něm WhatsApp, nemusí mít k dispozici všechny funkce. V tomto ohledu mohou uživatelům iPhonů závidět. A o co vlastně přicházejí?

Ať už jde o Samsung, Xiaomi, Sony nebo Apple: komunikační aplikace WhatsApp běží na všech. Mnozí z uživatelů by se také mohli mylně domnívat, že aplikace na každém mobilním telefonu umí totéž. Tak to ale není. Základní funkce, jakými jsou například chatování, telefonování a posílání hlasových zpráv, jsou téměř totožné. Ti, kdo mají smartphone s Androidem, jsou ale v porovnání s uživateli iPhonu v nevýhodě. Například majitelé Samsungů, Xiaomi i dalších se musejí obejít bez praktické funkce, která uživatelům zařízení od Apple usnadňuje práci.

WhatsApp: uživatelé systému Android se budou muset obejít bez těchto funkcí

wagalaxy

Komunikátor WhatsApp zdaleka není na všech smartphonech stejný. | Zdroj: Angela Compagnone/Unsplash

Odesílání obrázků je ve WhatsAppu pravděpodobně jedna z nejpoužívanějších funkcí. Pomocí nástrojů pro úpravy v horní části obrazovky můžete přidávat nálepky a emotikony, nebo dokonce čas a místo. Kromě toho můžete na obrázek napsat text nebo jeho část označit perem a libovolnou barvou.

Uživatelé iPhonu ale mají jiný způsob úpravy obrázků. V okamžiku mohou rozpixelovat registrační značky aut, obličeje nebo textové pasáže. Majitelé Samsungu, Xiaomi nebo Sony tuto možnost nemají a v případě potřeby si musejí naistalovat další doplňkovou aplikaci, například Blur Image.

Pokud máte iPhone a klepnete na obrázek, který chcete odeslat, najdete nástroj pixelizace ve spodní části barevného pruhu po klepnutí na ikonu tužky. Pokud pak přejedete prstem přes některé místo na fotografii, bude nerozpoznatelná. Ve WhatsAppu pro Android ale barevná škála končí červenou barvou.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  DVĚ HOVNA

  Ještě jste zapoměl – A PLAŤ A PLAŤ … ;-) :-)

  Reagovat na komentář

  Hovno

  Totální hovno. Kde jsou ty doby kdy se chip dal číst. Teď je to jen bulvár plný takovýchto hoven

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení