Menu

WhatsApp se vzpamatoval: otravný problém komunikátoru je opraven

13.10.2021 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
WhatsApp se vzpamatoval: otravný problém komunikátoru je opraven

WhatsApp se vzpamatoval: otravný problém komunikátoru je opraven | foto: Christian Wiediger/Unsplash

Každý uživatel, který vsadil na WhatsApp, se už určitě s tímto problémem setkal. Hlasové zprávy nešlo během záznamu pozastavit. Nyní se chce komunikační aplikace konečně s tímto problémem vypořádat.

I když někteří uživatelé aplikace WhatsApp zrovna nepatří k fanouškům hlasových zpráv, pro jiné je tato funkce nepochybně vítanou alternativou ke klasickým textovým zprávám. Zejména v situacích, kdy zrovna není čas nebo myšlenky na psaní textu.

Doposud ale měl proces tvorby hlasových zpráv pro mnohé jednu velkou nepříjemnost. Při nahrávání zprávy ji nebylo možné přerušit a později dokončit. Zvlášť nepříjemné to samozřejmě je například v situacích, kdy je uživatel v průběhu nahrávání delší zprávy přerušen hovorem nebo jinak, a musí pak začít nahrávat novou hlasovou zprávu zase od začátku.

V nové aktualizaci ale WhatsApp tento problém pravděpodobně brzy vyřeší. Píše o tom vždy dobře informovaný server WABetaInfo ve svém příspěvku "WhatsApp is working on the ability to pause voice recordings".

| Zdroj: YouTube/wabetainfo/WhatsApp is working on the ability to pause voice recordings

Inovace WhatsAppu: pozastavení nahrávání hlasových zpráv – funguje to takto

Jak je vidět v klipu z YouTube, do budoucna uživatelé najdou na obrazovce hlasové poznámky další červené tlačítko "Pause". Při potřebě pozastavit proces nahrávání hlasového vzkazu na něj stačí klepnout a proces záznamu se přeruší. Po dalším klepnutí pak uživatelé mohou snadno pokračovat v nahrávání hlasové zprávy, aniž by k tomu museli vytvářet novou zprávu.

Podle informací od WABetaInfo byla nová funkce zatím objevena pouze v beta verzi pro systém iOS. Vývojáři komunikátoru ale už zřejmě pracují i na variantě pro systémy Android. Funkce zatím není ani ve finální, ani v beta verzi komunikátoru aktivní. Její přidání ale můžeme očekávat v některé z příštích aktualizací.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení