Menu

WhatsApp spouští zcela novou funkci: pokud nepotvrdíte souhlas, nebudete moct aplikaci používat. Netýká se EU

08.01.2021 09:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
WhatsApp spouští zcela novou funkci: pokud nepotvrdíte souhlas, nebudete moct aplikaci používat. Netýká se EU

WhatsApp spouští zcela novou funkci: pokud nepotvrdíte souhlas, nebudete moct aplikaci používat. Netýká se EU | foto: HeikoAL/Pixabay

WhatsApp pravidelně přináší pro svůj messenger nové funkce. Aby o tom uživatelé byli do budoucna lépe informováni, stojí na prahu další novinka. Související změna podmínek a povinný souhlas by se ale neměl týkat uživatelů z evropského regionu včetně UK.

Se změnami budou uživatelé WhatsAppu muset souhlasit. Proč tomu tak je, a o co se vlastně jedná. WhatsApp se stal pro mnoho uživatelů smartphonů nepostradatelnou součástí jejich zařízení. Často slouží jako každodenní nástroj komunikace prostřednictvím chatu, hovorů anebo video konferencí. Brzy se v oblíbené aplikaci objeví nová funkce, kterou samotní uživatelé budou muset schválit. Pokud tak neučiní, zbyde jediné: WhatsApp ze svého zařízení odstranit.

Jde o nové změny podmínek používání služby. Ty budou platné od 8. února 2021. Ti, kdo budou se změnami souhlasit, budou moci messenger používat i nadále. V opačném případě bude prakticky možné účet pouze smazat. První uživatelé už hlásí, že při spuštění aplikace je vyžadován souhlas.

O co ale jde? Pravděpodobně se to týká zpracování údajů a používání chatů společnostmi, které používají služby aplikace pro komunikaci s uživateli. Souvisí to s posílením propojení služeb Facebooku a WhatsAppu. To by mělo firmám, které používají WhatsApp pro kontaktování zákazníků, usnadnit archivaci uskutečněných chatů.

Přehled všech inovací WhatsAppu

whatsappnews

Souhlas nebo odchod. Uživatelé WhatsAppu se budou setkávat s žádostí o souhlas se změnami podmínek používání služby, které mají platit od 8. února 2021. | Zdroj: Twitter/Amit Bhawani

Důvodem změn podmínek užívání může být ještě jedna funkce. Uživatelé WhatsAppu by do budoucna měli dostávat nové informace přímo prostřednictvím messengeru. Podle informací serveru WABetaInfo by například změny podmínek užívání služby měly být uživatelům zprostředkovány formou oznámení podobných inzerci. Uživatelé by tak mohli přímo v aplikaci zjistit, kdy bude k dispozici ke stažení nová aktualizace.

Text na banneru by pak měl přesměrovat na odpovídající webovou stránku anebo software přímo stáhnout. Takové informační bannery by se ale neměly používat k zobrazování reklamy. WhatsApp už jistě má spoustu kreativních nápadů, jak bude možné novou funkci do budoucna použít.

Update 8. 1. 2021: podle upřesnění WhatsAppu by se změna neměla týkat uživatelů z regionu Evropy včetně UK. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  WhatsApp versus Signsl

  Pořídit si místo WhatsAppu Signál! Krásně funguje na stejné bázi.

  Reagovat na komentář

  Spravny postup?

  Reakce na Petr P.: jaky je tedy správný postup pokid přijde na WhatsApp vyzva k odsouhlasení? Ignorovat, zamítnout, odsouhlasit? Nemam zajem o sdílení dat s facebookem, ale dokud to nebude závazné pro EU, chci jej dal používat. Dekuji

  Reagovat na komentář

  Whatsspp

  Reakce na Petr P.: kdo nám odpoví? Jsme přeci v EU tak by se nás to nemělo týkat?

  Reagovat na komentář

  Souhlas Whatsapp opakovaně upozornění

  Jen přo info. Před chvílí mě ten souhlas posílal WhatsApp znova. Tak nevím co si o tom myslet,když by to pro EU platit nemělo.

  Reagovat na komentář

  Reakce na Šárka K.: Dobrý večer, tak alespoň jedna dobrá zpráva: podle nejnovějších informací by se změna podmínek a s ní související potřebný souhlas pro další používání WhatsAppu po 8. únoru 2021 neměl týkat států EU včetně UK. Zmiňuje to server XDA-Developers (https://www.xda-developers.com/…ng-facebook/), a také Express.co.uk, který cituje mluvčího WhatAppu: Speaking about their new privacy policy, a WhatsApp spokesperson said: "There are no changes to WhatsApp’s data sharing practices in the European region (including UK) arising from the updated Terms of Service and Privacy Policy.

  „For the avoidance of any doubt, it is still the case that WhatsApp does not share European region WhatsApp user data with Facebook for the purpose of Facebook using this data to improve its products or advertisements.“

  Upřesnění také zde: https://mobile.twitter.com/…889995935744

  Reagovat na komentář

  Potvrzení souhlasu na WhatsApp

  Reakce na Petr P.: Dobrý den! Mám stejný dotaz jako Petr P. Také mi schválení už přišlo, také jsem ani nepotvrdila, ani neodmítla. Co mám dál dělat? Prijde vyzva znovu? Děkuji za odpověď!

  Reagovat na komentář

  Reakce na Petr P.: Dobrý večer, čekal bych, že Vám s blížícím se termínem WhatsApp žádost o souhlas pošle znovu. Jinak zkuste pohledat v Nastavení/Ná­pověda/Terms and Privacy Policy/Key Updates/Updates To Our Policy
  Také by se výzva mohla objevit při odhlášení a opětovném přihlášení.

  Reagovat na komentář

  Schvaleni služby Whatsapp

  Dobrý den. Toto schváleni mi již přišlo a ja ani nepotvrdil, ani neodmitnul a ted si řikam,jestli mě to poběži dal a nebo se to prostě zablokuje. Je nějaka šance, kde si toto najit znovu a prostě to odklepnout? Ja hledal v jejich napovědě a po pravdě nemužu najit nic. Budu rád za jakoukoliv radu.

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.