Menu

WhatsApp ustupuje: nakonec nebude nutné nové podmínky užívání přijmout

27.08.2021 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
WhatsApp ustupuje: nakonec nebude nutné nové podmínky užívání přijmout

WhatsApp ustupuje: nakonec nebude nutné nové podmínky užívání přijmout | foto: Asterfolio/Unsplash

Nové podmínky užívání aplikace WhatsApp vyvolaly před několika měsíci velké pozdvižení. Nyní poskytovatel služby připravuje pro všechny uživatele kompromis. Do budoucna je budou muset přijmout jen ti, kdo budou mít specifické požadavky.

Uživatelé aplikace WhatsApp se už několik měsíců zajímají o to, jak to bude s novými podmínkami komunikační služby, zda je nutné je přijmout a co se stane v případě, kdy souhlas se změnou neposkytnou. Blog WABetaInfo nyní zřejmě zná odpověď a píše o tom na svém webu Wabetainfo.com v příspěvku s názvem "News about Terms of Service: they will be optional!". V hierarchii nastavení a obrazovek nové verze beta se mu podařilo najít obrazovku, která podmínky a pravidla zmiňuje. Z jejího obsahu je patrné, že nové podmínky musí přijmout pouze ti uživatelé, kteří chtějí komunikovat se společnostmi, využívajícími cloudové služby. V minulosti se uživatelé obávali, že by tím mohlo dojít k narušení soukromí jejich osobních údajů.

Pokud jste tedy doposud nové podmínky WhatsAppu nepřijali, v budoucnu se pravděpodobně ve vaší službě objeví nový informační panel. Bude obsahovat funkce, týkající se chatu se společnostmi, které využívají specifický business účet. Pro chat s těmito společnostmi, které používají cloudové služby, budou uživatelé požádání pro opětovné seznámení a akceptování pravidel používání služby, případně zrušení chatu. WhatsApp plánuje tuto změnu v souvislosti s podmínkami užívání služby uvolnit brzy.

waterms

| Zdroj: Twitter, Techy Preacher (@TechyPreacher)

WhatsApp: uživatelé si zřejmě mohou oddechnout

Pro uživatele oblíbené komunikační služby, kteří měli stále k novým podmínkám výhrady a odmítali je přijmout, by to byl zlomový bod. V posledních měsících se neustále objevovaly nové informace o tom, co se stane s účty uživatelů, kteří nové podmínky nepřijmou, zda budou zrušeny, omezeny ve funkcích a podobně. Nejprve se skutečně o rušení účtů hovořilo, později ale chtěli zástupci WhatsAppu volit méně drastické prostředky.

Později bylo také řečeno, že v případě překročení lhůty pro souhlas s podmínkami budou účty WhatsApp postupně omezovány. Aby lidé měli více času, bylo v průběhu pár týdnů několik termínů opakovaně odloženo. Uživatelé WhatsAppu ale nebyli příliš spokojeni. Je možné, že zodpovědní ve WhatsAppu chtějí zabránit další migraci k jiným službám a dokonce přivést ty, kdo už přešli, zase zpět.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení