Menu

WhatsApp získá silnou konkurenci: patří budoucnost jinému messengeru?

30.04.2020 17:40 | Jiří Palyza + Přidat komentář
WhatsApp získá silnou konkurenci: patří budoucnost jinému messengeru?

WhatsApp získá silnou konkurenci: patří budoucnost jinému messengeru? | foto: CHIP

Ať už jde o WhatsApp, Telegram nebo Signal, je poněkud komplikované se sladit s rodinou anebo přáteli. Napravit by to mohlo nové řešení messengeru, který pracuje s e-mailovými adresami.

Pokud se nejedná o shodnou aplikaci, komunikace nefunguje. Pravidla pro messengery jsou přísná a jednoduchá. V současnosti je často nejlepší praxí nainstalovat dvě nebo dokonce tři aplikace, abyste byli v kontaktu s co největším počtem uživatelů. Z hlediska kompatibility se však na obzoru objevilo možné řešení. Jeho název je Ox Coi a používá e-mailový protokol IMAP. Jinak řečeno všichni, kdo mají e-mailovou adresu, mohou chatovat s ostatními lidmi prostřednictvím jejich vlastní e-mailové adresy.

Co je na aplikaci také praktické, pokud používáte open source aplikaci Ox Coi, obdržíte chatové zprávy přímo v aplikaci. Všichni ostatní je obdrží prostřednictvím e-mailu. Je vám to něčím povědomé? Pak máte pravdu. Bezplatný messenger Delta Chat funguje na stejném principu.

Ox Coi: zprávy jsou automaticky šifrovány metodou end-to-end

ox-coi1

Všichni se všemi: je Ox Coi budocností messengerů?

Vývojář aplikace Ox Coi, firma Open Xchange, s komunitou Delta Chat spolupracuje, v útrobách messengeru se skrývá upravená verze jádra Delta Chatu. Proto jsou zprávy v Ox Coi automaticky šifrovány metodou end-to-end.

Ox Coi ještě není dokončen a zcela bez chyb. Nicméně pokud by vás nový komunikátor zajímal, můžete si vyzkoušet jeho beta verzi, která je k dispozici pro platformu Android.

Stáhněte si: Ox Coi Messenger

oxcoi-logo

OX COI Messenger - Android App 1.0 Early Access

CHIP hodnotí Uspokojivý

„OX COI Messenger“ má ambici stát se významnou konkurencí ostatním messengerům. V aplikaci pro Android můžete chatovat pomocí své běžné e-mailové adresy.

Stáhněte si

 

Nevýhody
v současnosti stále ve fázi vývoje

Mohlo by vás také zajímat: šíří se přes WhatsApp i jiné messengery – podvodná zpráva způsobí selhání smartphonu

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.