Menu
CHIP Speedtest

WhatsApp zvýšil limit: s kolika účastníky si lze nyní telefonovat

22.04.2020 17:00 | Jiří Palyza
WhatsApp zvýšil limit: s kolika účastníky si lze nyní telefonovat

Oblíbený messenger WhatsApp nedávno vydal několik nových aktualizací betaverze pro Android i iOS. Mimo jiné navyšuje limit počtu volajících pro skupinové videohovory.

Betaverze s označením 2.20.128 už naznačuje, že WhatsApp pracuje na zavedení nového limitu pro počet volajících. Až dosud se skupinového hovoru mohli zúčastnit pouze čtyři lidé, u beta verzí 2.20.50.25 pro iOS a 2.20.133 pro Android jsou nyní možné hovory s více než čtyřmi účastníky.

Podle informací na blogu WABetaInfo se skupinových hovorů nyní může zúčastnit až osm lidí. Co je praktické: skupinové volání WhatsApp umožnil teprve nedávno, zahájit je lze jednoduchým kliknutím na symbol hovoru vpravo nahoře okna messengeru. Pokud je více účastníků, WhatsApp se zeptá, kdo by měl být do hovoru přidán.

Nový limit ve WhatsApp ale zatím není k dispozici pro všechny

Navzdory nejnovější beta verzi messengeru WhatsApp novou funkci ještě nemohou používat všichni uživatelé, protože výrobce ji rozšiřuje postupně. Netrpěliví uživatelé, kteří by rozšíření počtu volajících skupinových hovorů využili, si mohou chaty zálohovat a aplikaci znovu nainstalovat s použitím nejnovější verze. Poté by nová funkce měla být už plně k dispozici.

Je také zřejmé, že aby se skupinového hovoru mohli zúčastnit více než čtyři lidé, musí mít všichni účastníci na svém koncovém zařízení nainstalované nejnovější beta verze WhatsApp (pro iOS nebo Android). Čísla, která už nemáte uložená ve svém mobilním telefonu, do WhatsApp už přidat nelze.

Další praktická informace při volání

whatsapp81

Pokud je volání mezi dvěma koncovými body šifrované, účastníci to nově uvidí v záhlaví okna hovoru.

S druhou malou aktualizací beta verze pro Android 2.20.129 WhatsApp rozšiřuje "Call Header", hlavičku obrazovky volání, kterou už uživatelé verze 2.20.50.23 pro iOS dobře znají a na trh byla uvedena nedávno. Pokud je volání mezi dvěma koncovými body šifrováno, volající to uvidí v okně hovoru WhatsApp.

mohlo by vás také zajímat: WhatsApp testuje novou funkci, proč se objevil vedle profilového obrázku nový symbol


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení