Menu

WhatsAppDesktop: messenger by měl být nezávislý na mobilní aplikaci

11.01.2021 08:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
WhatsAppDesktop: messenger by měl být nezávislý na mobilní aplikaci

WhatsAppDesktop: messenger by měl být nezávislý na mobilní aplikaci | foto: downloadsource.fr/Foter.com

Pokud byste chtěli používat WhatsApp na svém PC v prohlížeči nebo prostřednictvím aplikace, musíte mít ve svém smartphonu nainstalovanou mobilní verzi messengeru. Podle nejnovějších informací by se to ale brzy mělo změnit.

Před nedávnem WhatsApp oznámil nejnovější beta verzi 2.21.1.1 pro zařízením s Androidem. Vývojáři oblíbeného messengeru už dlouho pracují na nové funkci, která umožní uživatelům používat vlastní účet na více zařízeních. Doposud uživatelé mohli používat svůj WhatsApp účet na PC, bylo k tomu ale nutné aktivní připojení k internetu ve smartphonu. Jak na to je možné se dozvědět na webové stránce https://web.whatsapp.com/.

V nejnovější testovací verzi WhatsAppu jsou nyní náznaky, že by se to alespoň pro uživatele PC mělo brzy změnit. Informuje o tom web WABetaInfo.

WhatsApp Web: beta verze je na cestě

whatsappweb

V nejnovější beta verzi WhatsAppu pro Android se poprvé objevují náznaky nezávislé testovací verze pro uživatele PC. | Zdroj: WABetaInfo

Podle aktuálních náznaků vývojáři pracují na uvedení nezávislé beta verze aplikace WhatsApp Web. Do budoucna by to umožnilo nejen použití nejnovějších funkcí messengeru v počítači, ale také by to dovolilo používat desktopovou verzi nezávisle na aktivním připojení smartphonu.

Inovace by tuto omezující nepříjemnou závislost na datovém připojení smartphonu nejen odstranila, ale zároveň by uživatelé v případě ztráty zařízení měli stále možnost zůstat v kontaktu s přáteli a rodinou prostřednictvím desktopové verze messengeru.

Nová funkce zatím není aktivní. Výše uvedený obrázek je pouze náhledem, který nutně nemusí odpovídat finální verzi.

WhatsApp také začal uživatele informovat o změnách podmínek užívání služby, které mají platit od 8. února 2021. Pokud by s tím uživatelé nesouhlasili, nebudou moci po uvedeném datu oblíbený messenger používat. Změny podmínek spolu s vyžadovaným souhlasem, související se zpracováním údajů z důvodu těsnějšího provázání s Facebookem, by se ale neměly týkat uživatelů ze států EU včetně UK.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Reakce na Jerry: Díky za Vaši reakci. Vůbec bych se nedivil, protože nic není zadarmo, i když se to tak prezentuje. Co se týče alternativ, možnosti jsou zajímavé a věnujeme jim aktuální téma. Jen je trochu omezující, že WhatsApp je mezi uživateli prozatím nejpoužívanější.

  Reagovat na komentář

  Co bude podmínkou?

  Podmínkou asi bude povinnost sdílet veškerá data z počítače včetně přístupových hesel:

  • aby provozovatel mohl řádně směřovat reklamu,
  • sledovat online platby z počítače aby věděl jak si finančně stojíte.

  Fakt má ještě smysl používat WhatsApp?

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.