Menu

Windows 10 Tech Preview: Jednoduchý upgrade na finální verzi

08.12.2014 13:40 | Josef Mika + Přidat komentář
Windows 10 Tech Preview: Jednoduchý upgrade na finální verzi

Windows 10 Tech Preview: Jednoduchý upgrade na finální verzi | foto: CHIP

Microsoft potvrdil, že uživatelé Windows 10 Technical Preview budou moci bez problémů přejít na finální verzi systému Windows 10. K dispozici by měl být přímý upgrade na verzi RTM.

Na plnohodnotný systém Windows 10 tak budou moci pohodlně přejít nejen uživatelé Windows 7 a 8.1, ale i testeři verze Preview. To nebylo v minulosti možné – uživatelé betaverzí systému Windows 8 museli pro přechod na finální verzi podstoupit úplně novou instalaci. Takže kdo už plně pracuje s Technical Preview, ten svá data snadno dostane i na finální Windows 10 a bude je moci nadále používat. Na Twitteru to potvrdil i Gabriel Aul, vedoucí Windows Insider programu.

winchip

Současně Microsoft potvrdil předpokládané datum vydání Windows 10: operační systém by se měl objevit na trhu koncem léta 2015 – tedy pravděpodobně v září.

Upgrade zdarma vyvolává otázky

Snadný upgrade z Windows 7 na Windows 10 také značí, že Windows 10 by mohly být pro legální majitele Windows 7 zdarma. Tím by si ale udělal Microsoft nepřátele mezi uživateli Windows 8: ti totiž museli za přechod z Windows 7 na Windows 8 zaplatit minimálně 15 eur, v mnoha případech dokonce dvakrát tolik. Microsoft ale pravděpodobně bere v úvahu jiné okolnosti: bude chtít tímto způsobem přesvědčit uživatele sedmiček, kteří doposud odmítali Windows 8, aby rychle přešli na Windows 10. Současně se vyhne nebezpečí, že se z Windows 7 v dlouhodobém horizontu stanou druhá XP.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení