Menu

Windows 10 ušetří místo na disku

19.03.2015 07:52 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Windows 10 ušetří místo na disku

Windows 10 ušetří místo na disku | foto: CHIP

Microsoft reaguje na výtky uživatelů tabletů a počítačů s disky typu SSD na nenasytnost Windows na diskový prostor. Nová Windows 10 ušetří na disku několik GB místa.

Majitelé tabletů s Windows a počítačů s rychlými, ale malými SSD se snaží maximálně šetřit prostor ve svém zařízení. Microsoft jim v tom příliš nepomáhá, protože jeho operační systém zabere i několik desítek GB místa.

windows10-family-578-80-nahled

Tomu by měla učinit přítrž nová Windows 10, u kterých Microsoft výrazně zapracoval na úspoře místa na disku. V nové verzi operačního systému Microsoftu se už nebude vytvářet skrytý diskový oddíl pro obnovu počítače do výchozího nastavení a zároveň bude využit efektivnější způsob komprese systémových souborů. Úspora místa by se měla pohybovat mezi 4 a 12 GB, což je například u tabletu s 32GB úložištěm opravdu výrazný rozdíl. Lepší kompresi vlastních dat budou využívat i Windows 10 určená pro smartphony.

Úspora místa na disku, zabraného instalací Windows 10, se bude lišit podle použití 32– nebo 64bitové verze a také podle hardwarových parametrů počítače. Stroje s větší operační pamětí, kam se vejde více systémových souborů, budou schopné komprimovat více dat na pevném disku.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení