Menu

Windows 11 budou aktualizovány: nová funkce by měla výrazně usnadnit jejich ovládání

15.11.2021 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Windows 11 budou aktualizovány: nová funkce by měla výrazně usnadnit jejich ovládání

Windows 11 budou aktualizovány: nová funkce by měla výrazně usnadnit jejich ovládání | foto: Windows/Unsplash

Microsoft pokračuje ve zlepšování uživatelského prostředí systému Windows 11. Dalším krokem má být komponenta "Aplikace a funkce". Nové možnosti zobrazení a filtrování se v současné době testují v beta verzi.

Windows 11 jsou stále ve fázi vývoje. Společnost Microsoft se neustále snaží zlepšovat uživatelské prostředí systému. V současnosti probíhá testování změny komponenty "Aplikace a Funkce/Apps and Features". Podle serveru Windows Latest jde o nové možnosti zobrazení a filtrování. Píše o tom ve svém příspěvku "Windows 11’s Apps & features tool is getting better in the next update".

O připravovaných změnách se Microsoft poprvé zmínil v poznámkách k opravám v nejnovějším Windows 11 Insider Preview. Příslušnou aktualizaci distribuoval prostřednictvím kanálu Dev Channel jako sestavu s číselným označením 22494.

Windows 11 získají nové funkce: Microsoft je ale uvolní pro všechny až za několik měsíců

w11appsfeatures

Microsoft vybavil Windows 11 další funkcí. Uživatelé se dočkají pravděpodobně až v druhé půlce příštího roku. | Zdroj: Windows 11 Insider Preview Build 22494

Komponenta "Aplikace a funkce" je někdy vnímána jako matoucí. Proto jsou zavedeny dvě nové možnosti zobrazení. Kromě známého seznamu je nyní k dispozici poněkud kompaktnější verze. Bylo také přidáno zobrazení dlaždic.

Další novinkou jsou možnosti filtrování. Instalované aplikace a programy můžete nyní třídit podle abecedy, data instalace a velikosti. Vyhledávání a možnost filtrace podle jednotky zůstávají beze změny.

Zatím není známo, kdy budou nové funkce zahrnuty do finální verze systému Windows 11. Za současného stavu to pravděpodobně bude nějakou dobu trvat. Je možné, že k vydání dojde až na podzim 2022.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení