Menu

Windows 11: jak se s novým operačním systémem změní Office

06.07.2021 13:15 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Windows 11: jak se s novým operačním systémem změní Office

Windows 11: jak se s novým operačním systémem změní Office | foto: Microsoft

Pod Windows 11 dojde ke změnám i v dalších programech společnosti Microsoft. Nyní se objevily první informace o nové verzi programů Office, které by také měly získat nový design.

Oblíbený kancelářský balík Microsoft Office projde pro systém Windows 11 některými změnami. Redmondská společnost to oznámila v podrobném příspěvku na blogu insider.office.com s názvem "Visual refresh of Office apps for Windows" a odhalila první informace o nové verzi.

Jako první věc byla vyladěna technologie v pozadí. Nová verze Office pro Windows 11 by měla být k dispozici i v nativní 64bitové verzi pro procesory ARM. Přinést by měla především zlepšení výkonu u dokumentů s větším množstvím obrázků a podporu 64bitových doplňků. Nová verze sady Office je v tuto chvíli v beta verzi a je k dispozici v programu Office Insider.

Office pro Windows 11: nový vzhled pro známé programy

w11office

Nový design programů Office je přizpůsoben systému Windows 11. | Zdroj: Microsoft

I v případě kancelářské sady Microsoft změnil vzhled. Obsažené programy jsou přizpůsobeny základnímu vzhledu Windows 11. První věcí, který vám opět padne do oka, jsou zaoblené rohy oken. Lišta rychlého přístupu je v základním nastavení skrytá a díky tomu působí uživatelské rozhraní zeštíhleným dojmem. Kliknutí pravým tlačítkem na lištu nabídky vše zobrazí zpět.

Pro většinu uživatelů ale budou největší novinkou témata Office. Ta by se nyní měla automaticky přizpůsobit systémovým nastavením Windows 11. Patří k nim tmavý režim, ale také verze šedá, bílá a barevná.

Nový vzhled by ale neměl být vyhrazen pouze uživatelům Windows 11. Dostanou jej i programy pod Windows 10. I v jejich prostředí si prostřednictvím programu Office Insider můžete novinku vyzkoušet.

Je možná trochu nešťastné, že trvalo tak dlouho, než se 64bitová ARM verze Office dostala do Windows. Počítače Mac M1 dostaly nativní verzi koncem loňského roku. Je také několik funkcí, o kterých se Microsoft zmiňuje, které se do ARM verze Office prozatím nedostaly. Dalo se to očekávat – přeci jen jde v tuto chvíli o beta verzi.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.