Menu

Windows 12: nejnovější úniky o dalším pokračovateli stávající verze systému od Microsoftu

06.03.2023 15:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Windows 12: nejnovější úniky o dalším pokračovateli stávající verze systému od Microsoftu

Windows 12: nejnovější úniky o dalším pokračovateli stávající verze systému od Microsoftu | foto: Sunrise King/Unsplash

Na internetu se objevily první informační úniky o připravovaném systému Windows 12. Podle nejnovějších zpráv bude kladen důraz na integraci umělé inteligence.

Windows 11 už jsou na trhu bezmála rok a půl. A podle statistik prozatím nic moc. Uživatelé zůstávají u desítek. Na vině mohou být hardwarové požadavky Windows 11, ale možná i to, že jednoduše nezaujaly. Lidé se také mohou obávat nekompatibilit s nastaveními a programy, které jim nyní fungují. Tak proč se pouštět do něčeho nového. Nakonec, čas je minimálně do roku 2025.

Každopádně na internetu se už začínají objevovat zvěsti o nástupci Windows 11. Tipaři z webu VideoCardz informují o prvních uniklých parametrech nového procesoru Intelu, "Meteor Lake". Objevila se i zmínka o Windows 12.

Název Windows 12 zazněl v souvislosti s interními dokumenty společnosti Intel. Nejnovější procesory by tento operační systém měly podporovat.

Jedny z prvních informací o nových procesorech Intelu se objevily na tweetu jednoho z japonských uživatelů, který ale byl posléze smazán. Zástupci Microsoftu, ale ani Intelu, na dotazy ohledně nového operačního systému Windows 12 prozatím neodpověděli.

Windows 12: unikly první náznaky nového operačního systému

microsoft-cover

Nová verze Windows 12 by podle nejnovějších úniků měla obsahovat prvky umělé inteligence. Její uvedení se předpokládá spolu s uvedením procesoru Intel Meteor Lake. | Zdroj: Tawanda Razika/Pixabay

Oficiální prohlášení od Redmondu stále chybí. Nicméně nedávno se ozval manažer společnosti Microsoft, Yusuf Mehdi, a oznámil, že vývojáři už dlouho pracují na "další verzi" Windows. To by ale nemělo být žádným překvapením, spíš standardní praxí, kdy Microsoft po určitých časových intervalech vždy přišel s dalším vývojovým stupněm svého systému.

Mehdi také naznačil, že chystaný operační systém bude obsahovat umělou inteligenci, založenou na technologiích Open AI. A není divu. Microsoft do startupu investoval už přes deset miliard USD a její Chat GPT integroval do vyhledávače Bing.

Na integraci prvků umělé inteligence se také stále více zaměřují i výrobci čipů, ke kterým patří AMD, Intel a Qualcomm. Insideři tipují, že nový operační systém od Microsoftu by mohl na trh přijít společně s procesory Meteor Lake od Intelu.

Zdroj: VideoCardz

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení