Menu

XSS a další problémy Yahoo

16.12.2016 10:51 | Karel Kovar + Přidat komentář
XSS a další problémy Yahoo

XSS a další problémy Yahoo | foto: CHIP

Jak se zdá, problémy společnosti Yahoo nemají konce. Po potvrzeném gigantickém úniku dat je zde další nepříjemnost – tentokrát XSS zranitelnost.

Nedávno společnost Yahoo potvrdila únik údajů z miliardy účtů. Odcizené  informace mohou obsahovat jména, e-mailové adresy, telefonní čísla, data narození a kontrolní otázky s odpověďmi. Americká internetová společnost oznámila, že k útoku došlo v roce2013 az původního odhadu objemu úniku (500 miliónů) se tedy číslo vyšplhalo až k jedné miliardě.

Nyní ale společnost čelí dalším problémům – ukázalo se, že e-mailové účty byly snadno dostupné díky závažné cross-site scripting (XSS) bezpečnostní chybě. Zásadní problém spočíval v tom, že na rozdíl od obvyklých útoků, v tomto případě nebylo potřeba, aby uživatel aktivně otevřel přílohu či kliknul na URL v e-mailu. Chyba totiž spočívala v aplikaci HTML filtrů, které jsou využívány právě pro zabránění spuštění škodlivého kódu. Při dalším vyšetřování se ukázalo, že filtr bylo možné obejít posláním e-mailu obsahující odkaz na server YouTube, což umožnilo útočníkovi spustit JavaScript kód obsažený v e-mailu a tím získat přístup k e-mailu oběti. Společnost Yahoo už chybu opravila, její pověst v oblasti bezpečnosti ale padá nezadržitelně do propasti…

Další informace najdete zde: http://www.ibtimes.co.uk/yahoo-patches-critical-xss-vulnerability-that-would-allow-hackers-read-any-email-1595810

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení