Menu

Základní firemní IT na měsíční pronájem

29.06.2011 12:44 | Redakce Chip + Přidat komentář
Základní firemní IT na měsíční pronájem

Základní firemní IT na měsíční pronájem | foto: CHIP

Microsoft začal v Česku prodávat cloudové služby pod názvem Office 365. Balík zahrnuje software pro e-maily, úpravy a sdílení dokumentů, sjednocenou komunikaci včetně videokonferencí a vytvoření vlastních webových stránek.

Firmy budou za službu platit formou měsíčních poplatků, základní cena se pohybuje od 130 Kč za jednoho uživatele za měsíc. U větších firem začínají ceny na 230 korunách. Služby budou v Česku nabízet i partneři Microsoftu. Například kompletní balíčky Office 365 s pevným i mobilním připojením k internetu nabídne zatím jako jediný z mobilních operátorů Vodafone.
Výhodou Office 365 pro podnikatele a malé firmy je, že mohou získat potřebný software a sestavit si IT řešení během několika minut, bez počátečních investic a s možností flexibilně měnit v čase parametry nastavení.
Zkušenosti z betatestování Office 365, kterého se zúčastnilo přes 200 tisíc firem, ukázaly, že 70 procent uživatelů tvoří malé a střední firmy. Podle výpočtů Microsoftu mohou firmy díky Office 365 ušetřit až desítky procent svých nákladů na IT. V rámci služby Office 365 si mohou firmy vybrat z několika různých balíčků, které v sobě kombinují trojici serverových produktů od Microsoftu. Jde o poštovní server Exchange Online s velikostí schránky na uživatele 25 GB, SharePoint Online pro sdílení dokumentů s celkovou kapacitou pro firmu až 1 TB dat a Lync Online pro hlasovou, textovou i video komunikaci. Součástí většiny balíčků jsou také webové kancelářské aplikace Office Web Apps. Firmy si mohou formou pravidelných měsíčních poplatků pořídit i licence na kompletní balík kancelářských aplikací Microsoft Office Professional Plus pro svůj počítač.
Vodafone nabídne v první fázi od začátku července čtyři balíčky obsahující vždy Microsoft Office 365 ve verzi pro firmy o velikosti do 50 zaměstnanců v kombinaci s některým z datových tarifů za zvýhodněnou cenu. Zákazníci Vodafonu i ostatní firmy si mohou Microsoft Office 365 před zakoupením vyzkoušet zdarma v rámci třicetidenní zkušební verze, kterou získají na stránkách www.office365.cz. Výhodou je, že pokud budou chtít po vyzkoušení přejít na placenou verzi, všechna nastavení i data jim zůstanou zachována.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení