Menu
CHIP Speedtest

Zapomněli jste heslo k WiFi? Nevadí, šikovný nástroj vám ho prozradí

26.11.2019 07:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Zapomněli jste heslo k WiFi? Nevadí, šikovný nástroj vám ho prozradí

Zapomněli jste heslo k WiFi? Nevadí, šikovný nástroj vám ho prozradí | foto: CHIP

Občas se stane, že uživatelé zapomenou heslo připojení k WLAN. Pomocí malého programu WirelessKeyView můžete přečíst hesla WLAN uložená ve Windows.

WiFi dnes potřebujeme takřka neustále. Přístupové heslo však lze rychle zapomenout, protože po nastavení a volbě automatického připojování pokud je síť dostupná, už nebude dotazováno. Pokud však chcete na WiFi připojit nové zařízení, heslo budete samozřejmě potřebovat. A pokud si jej nepamatujete, je každá dobrá rada drahá.

Co můžete v takových případech udělat, je zobrazit si uložená hesla ve Windows. S "palubními" prostředky Windows to ale není úplně snadné. Malý nástroj WirelessKeyView tuto činnost usnadňuje a hesla k WiFi zpřístupní.

wirelesskeyview-logo
WirelessKeyView 2.10    
Pomocí mini nástroje WirelessKeyView se dostanete ke čtení zapomenutých hesel Windows WLAN.

 

Heslo k WLAN: nalezení prostřednictvím nástrojů Windows

wirelesskeyview1

Windows také heslo k WiFi odhalí, je ale skryté hluboko v detailech sítě.

Poud si zapamatujete postup, nástroj WirelessKeyView nebudete potřebovat, protože heslo k WLAN vám odhalí samotná Windows. Abyste toho dosáhli, je zapotřebí se ponořit do starého dobrého Ovládacího panelu a zde zvolit položku "Síť a internet" a v zobrazeném okně kliknout na "Centrum síťových připojení a sdílení". Pokud jste připojeni do WLAN, klikněte na její název vedle položky "Připojení:". V zobrazeném okně "Wi-Fi - stav" klikněte na tlačítko "Vlastnosti bezdrátového připojení" a zde na kartu "Zabezpečení". Po označení zaškrtávacího pole s názvem "Zobrazit znaky" se vám už zobrazí používané heslo k vaší WiFi síti.

Zobrazení hesla k WLAN kliknutím myší

wirelesskeyview2

Program WirelessKeyView přístup k WLAN heslům výrazně usnadňuje.

Celý proces zobrazení hesla k WiFi může ale také být výrazně snazší. S WirelessKeyView získáte přenosný nástroj, který vám ukáže hesla všech uložených připojení WiFi v systému Windows. Stačí spustit soubor a poté přečíst uložená hesla WiFi a jednoduše je zkopírovat z místní nabídky.

Praktická zkratka

WirelessKeyView se může stát vaším pomocníkem v nouzi. Ušetří vám cestu přes podrobnosti síťového nastavení systému Windows a zobrazí uložená hesla WiFi. Momentálně je verze 2.10 programem Windows Defender nesprávně klasifikována jako malware. Nicméně poskytovatel programu potvrzuje, že se jedná o falešný poplach. Můžete tedy ve Windows Defenderu jednoduše vytvořit výjimku pro WirelessKeyView a přesto jej spustit.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.